Americké akcie ustály horší výsledky i pokles ropy

Americké akciové indexy zahájily týden poklesem, z něhož se jim nakonec podařilo vymanit. V kalendáři chyběly důležité události z ekonomiky, a tak hrála roli především výsledková sezóna, na kterou dnes navázala poslední z velkých bank Morgan Stanley a ropný kolos Halliburton.

Index Dow Jones uzavřel se ziskem 0,08 %, širší index S&P 500 uzavřel také s nepatrným ziskem 0,03 % a technologický Nasdaq získal 0,38 %.

Akcie Morgan Stanley ztratily bezmála 5 procent poté, co banka oznámila druhý pokles čtvrtletního zisku v řadě. Horší výsledek se nesl ve znamení bouřlivého vývoje světových akciových trhů. I přesto, že se Morgan Stanley snaží více zaměřit na asset managament než na rizikové obchodování s komoditami či trading, volatilní vývoj posledních tří měsíců si i u ní vybral svou daň. Za tu samou dobu spadly akcie banky o 19 %.

Těžař Halliburton reportovaným ziskem překonal očekávání, výsledky jako celek ovšem investory nepřesvědčily a akcie ztratily více než procento. O více než 7 procent propadly akcie výrobce hraček Hasbro. Ten zvýšil čtvrtletní zisk o 15 procent díky zvýšenému zájmu o hračky s filmovými motivy Hvězdné války a Jurský svět, zatímco tržby vlivem silného dolaru stagnovaly.

Růst čínské ekonomiky zvolnil pod 7 procent

Ceny ropy klesaly pod tlakem pokroku v jednání o dohodě o íránském jaderném programu i zprávy o dalším zpomalení čínské ekonomiky. Ta ve třetím čtvrtletí rostla tempem 6,9 procenta.

Investoři se tento týden zaměří na další hospodářské výsledky firem. Mimo jiné mají být zveřejněné čtvrtletní zprávy firem Caterpillar, Boeing, Amazon a Coca-Cola. 

3Q v USA ve znamení poklesu zisků. Vítězové a poražení? (+kalendář)

Newsletter