Americké akcie vyčkávají. Ticho před bouří jménem Fed

Americké trhy dnes skončily ve smíšených číslech.. Index S&P 500 klesl o 0,19 %, což odpovídá 2081,18 bodům. Dow Jones spadl o 0,13 %, aby zakončil na 17623,05 bodech. Nasdaq jako jediný vzrostl, a to o 0,06 % až na 5034,7 bodů.

Nový týden byl po tom minulém, kdy indexy posílily o dvě až tři procenta a v pátek uzavřely na dvouměsíčních maximech, zakončen smíšeně. V říjnu akcie po poklesu ve třetím čtvrtletí zatím zřetelně rostou a index S&P 500 získává od počátku měsíce asi osm procent.

Investoři v opatrnosti prodávali akcie Applu. Jejich kurz ztratil více jak 3 % a byl největší brzdou všech tří indexů. Známá technologická firma si prošla konsolidací přesně v době jednoho dne od zveřejění výsledků za poslední reportované období.  Wall Street také oslaboval pokles cen ropy, který srážel akcie ropných koncernů Exxon Mobil a Chevron.

Dnešní obchodní den se nesl ve znamení vyčkávaní. Zítra totiž zasedne měnový výbor Federálního rezervního systému,, který by měl během dvou dnů rozhodnout o podobě americké úrokové politiky.

Dow Jones dnes spadl především pod vahou zmiňovaného Applu, naopak pomoci se mu snažila firma Micrsofot. &P500 klesl pod vahou energetiky, segment potřebného spotřebitelského zboží pak byl tím, který si připsal největší zisky.

Z dat byly zveřejněny prodeje nových domů, které  v září klesly o 11,5 % na 468 tisíc, přičemž očekáváno bylo 550 tisíc.

Americký dolar se dnes obchodoval stabilně. Na páru s eurem se drží úrovně 1,134 dolaru za euro

Newsletter