Americké primárky: Sandersovi patří Washington i Aljaška

 Z volebního shromáždění demokratů na Aljašce i ve státě Washington vzešel jako jasný vítěz Bernie Sanders. Zpestřením kampaně bylo ptačí přistání přímo na Sandersův řečnický pultík a „naslouchání“ jeho slovům. Na výsledky z Havaje se stále čeká. Dosavadní výsledky nominačního souboje demokratů však signalizují jasné celkové vítězství Hillary Clintonové.

Ve státě Washington se rozhodovalo o 118 delegátech nominačního sjezdu. Na Aljašce pak o 20 delegátských hlasech a na Havaji je jich ve hře 34. Republikáni v sobotu o svém prezidentském kandidátovi nehlasovali.

V klíčových primárkách v Arizoně vítězí Trump a Clintonová

Agentura AFP již před tímto volebním kláním upozornila, že Sanders bude potřebovat výrazné vítězství, aby prokázal, že dokáže být vážným soupeřem favorizované bývalé americké první dámy. Sanders tento týden ve státě Washington uspořádal několik velkých setkání svých podporovatelů, především v Seattlu, kde na mítink na baseballovém stadionu dorazilo zhruba 17.000 lidí.

Dosavadní výsledky nominačního souboje demokratů ale signalizují jasné celkové vítězství Hillary Clintonové. Na svém kontě má zatím 1690 hlasů, zatímco Sanders 946.

 

Kampaň republikánů v boji o Bílý dům se přiostřuje. Do klání se dostaly i manželky Donalda Trumpa a Teda Cruze.

Zveřejnil(a) Roklen24 dne 24. březen 2016

Newsletter