Krátké korunové sazby klesly. Koruna oslabila nad 25,40 za euro a nad 23,40 za dolar. Dolar proti euru zpevnil pod 1,0850. Americká výnosová křivky se napřimuje.

Americké trhy padaly, Dow Jones letos v první měsíční ztrátě

Včerejší seance v zámoří proběhla plně v režii prodejních účtů, když tamní indexy končily s 2% ztrátou. Negativní náladu odstartovaly zprávy o tom, že Argentina není schopna dostát svým závazkům a je na pokraji bankrotu. Zásadní jsou dnes očekávané zprávy z trhu práce, kde byl včera zveřejněn mírně vyšší než očekávaný údaj o nových žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Dnes ve 14:30 následuje další report v podobě míry nezaměstnanosti a tvorbě pracovních míst.

Index Dow Jones včera propadl o více jak 300 bodů a prošel si tak největším denním poklesem za poslední půl rok, zároveň uzavřel poprvé od ledna se zápornou měsíční bilancí. Nutno dodat, že těch negativních zpráv se za poslední týdny naakumolovalo dost a indexy je až do včerejšího dne přecházely bez větší odezvy.

Postupně na trhu také narůstají obavy, že by Fed mohl přistoupit k dřívějšímu utahování měnové politiky, především po nedávném reportu amerického HDP. Největší ekonomika světa dle prvního odhadu ve 2Q rostla o 4 % (v přepočtu na celý rok) a vymanila se tak z 2,1% poklesu z úvodu roku.

Americká ekonomika 4% růstem dravě překonává propad úvodu roku

Newsletter