Analytici u zisku Googlu mířili vysoko, akcie přesto rostou

(Rozšířeno 8:39) Příjem americké internetové společnosti Google stoupl v 1. čtvrtletí o 12 procent a dosáhl 17,26 miliardy dolarů (438 miliard Kč). Vyplývá to ze zveřejněných výsledků firmy, která provozuje největší internetový vyhledávač na světě. K výsledku jí dopomohl i vyšší růst zisků z reklamy, která tvoří značnou část výdělků společnosti. Zisk na akcii Googlu dosáhl 6,57 dolaru, čímž překonal úroveň o rok zpět 6,27 USD, ale nedosáhl na odhady analytiků 6,60 USD. 

Akcie Googlu v prodlouženém obchodování přesto vzrostly bezprostředně po zveřejnění výsledků o 3,5 %, celkově pak o 3,8 procenta. Čistý zisk společnosti se vyšplhal na 3,59 miliard dolarů (91 miliard Kč) z 3,45 miliard (87 miliard Kč) v loňském 1. čtvrtletí.

Google v USA vstoupí na pole mobilních telefonních služeb

Analytici očekávali, že příjmy společnosti Google dosáhnou 17,5 miliard dolarů (443 miliard Kč), a čtvrtletní výsledky tak zůstaly mírně za jejich očekáváním. Ve stejném období loňského roku činily příjmy společnosti 15,42 miliard dolarů (391 miliard Kč).

Google bojuje s konkurenty jako je Facebook nebo Yahoo o příjmy z internetové reklamy. U placených kliků byl očekáván meziroční růst o 14,8 % dle konsensu analytiků podle StreetAccount, realita ale byla +13 %. Výrazně proti odhadům (7 % versus 1,9 %) ale klesly také náklady na klik.

Bude se Twitter bránit převzetí Googlem?

V konferenčním hovoru Google označil růst tržeb o 17 % při vyloučení vlivů měnových kurzů za „zdravý“, včetně vlivu měl to bylo 12 %.

 
 

Newsletter