Apple hlásí rekordní objednávky nových iPhonů

Apple oznámil rekord v objednávkách na nejnovější chytré telefony iPhone řady 6. Firma a partnerští mobilní operátoři v USA v pátek začali brát předobjednávky na nová zařízení. Větší ze dvou nových modelů byl vyprodán během několika hodin. Výrobu větších telefonů, které by konkurovaly například telefonům od jihokorejského Samsungu, Apple dosud odmítal.

Předobjednávky se vztahovaly na datum dodání 19. září, kdy jde novinka ve Spojených státech do prodeje. Mnoho zákazníků si nyní bude muset počkat až čtyři týdny, než větší model iPhone 6 Plus dostane do ruky. Menší iPhone 6 je k tomuto datu nadále k dispozici, napsala agentura Reuters.

Apple na vzestupu nebo na ústupu?

Zdroje Reuters v srpnu uvedly, že dodavatelé Applu zápasí s tím, aby měli připraveno dostatečné množství displejů pro nové iPhony. Musela se prý totiž dodatečně upravovat důležitá součástka, což narušilo výrobu.

Apple napjatě očekávané přístroje – kromě dvou telefonů také chytré hodinky – představil v úterý. Novinka na český trh během září zřejmě oficiálně nedorazí. Podle informací několika zahraničních webů se Česko tentokrát nedostalo do druhé vlny zemí, kde bude Apple nový chytrý telefon uvádět. Ty se na řadu dostanou o týden později po Spojených státech a dalších osmi hlavních trzích.

Apple nezklamal. iPhone 6 s peněženkou a chytré hodinky!

Datum zahájení prodeje nových přístrojů v Číně, největším světovém trhu s chytrými telefony, zatím firma nesdělila.

Newsletter