Asijské akcie se na vlně optimismu vydaly vzhůru

AKTUALIZOVÁNO – Asijské akciové trhy dnes výrazně zpevnily. Důvodem je rostoucí optimismus ohledně stavu globální ekonomiky, který by měl být natolik silný, aby přebil očekávané zvyšování úrokových sazeb v USA, uvedl Miroslav Frayer z Komerční banky.

Japonský Nikkei zpevnil o téměř procento. Hongkongský Hang Seng rostl o 0,41 procenta a Shanghai Composite index posílil o více než tři procenta. Čínským akciím pomohla zpráva, že investiční banka Goldman Sachs zvýšila pravděpodobnost, že index MSCI bude zahrnovat i akcie kontinentální Číny na 70 procent.

Z japonské ekonomiky dnes přišla zpráva, že průmyslová výroba v dubnu meziměsíčně rostla o 0,3 procenta, když trh počítal s poklesem o 1,5 procenta. Meziročně klesla o 3,5, když se počítalo s poklesem o pět procent.

Proč bude Asie dominovat světovému FinTech

Dařilo se akciím výrobce lodí Samsung Heavy, které vyskočily o 7,55 procenta poté, co Templeton Asset Management oznámil, že zvýšil podíl ve firmě na 5,13 procenta.

Regionální index MSCI Asia Pacific si připisuje zhruba 0,7 %, a to zejména díky čínským akciím. Okolo jednoho procenta rostou trhy v Jižní Koreji nebo Singapuru.

Newsletter