Americké výnosy rostou. Dolar se po pátečních dat z trhu práce obchoduje pod 1,0800 za euro. Měny regionu v závěru minulého týdne oslabily. Koruna reagovala na silný dolar nejméně citlivě a obchoduje se nad 23,75 za euro.

Asijské trhy uzavřely smíšeně, Čína prohloubila ztráty

Asijské akciové trhy dnes uzavřely smíšeně. Zatímco akcie v Japonsku a Honkongu rostly, akcie v Šanghaji opět oslabily. Investoři vyhlížejí dnešní jednání americké centrální banky Fed a Bank of Japan.

Asijské akcie během dnešního obchodování většinou rostly, následovaly tak Wall Street. Americké akcie reagovaly na růst cen ropy a pozitivní čísla z výsledkové sezony.

Hongkongský Hang Seng zpevnil o více než procento. Výrazné zisky si připsaly petrochemické společnosti CNOOC a Petrochina. Japonský Nikkei přidal 2,72 procenta.  

Akcie v Číně byly volatilní, ke konci obchodování jen korigovaly ztráty. Index Shanghai Composite odepsal půl procenta a prohloubil tak výrazné včerejší ztráty, kdy se dotkl nejnižší úrovně od prosince 2014.

 

Má se Říše středu opravdu bát? Miliardář George Soros poukázal na Čínu jakožto reálnou rozbušku globálního „medvědího“ trendu.

Zveřejnil(a) Roklen24 dne 26. leden 2016

Newsletter