Automobilka General Motors stahuje k opravám další vozy, její akcie klesají

Automobilku General Motors nadále trápí technické problémy. Kvůli nákladům na svolávání vozů k opravám vadných součástek vytvoří opravné položky ve 2. čtvrtletí ve výši 200 mil. USD. GM k opravám svolává ale dalších 2,7 milionů vozů různých modelů. Přitom ještě nedávno automobilka opravovala 2,59 mil. automobilů s vadnými brzdami, které způsobily smrt až 13 lidí ve Spojených Státech.

Nové opravy se týkají modelů Chevrolet Malibu z let 2004 až 2012, Pontiac G6 z let 2005 až 2010 a vozů Saturn Auras ročníků 2007 až 2010. Většina těchto automobilů má ohlášené problémy s brzdovými světly.

Od začátku roku General Motors k opravám stáhla už 11 milionů vozů, všechny americké automobilky potom celkově 17,2 mil. vozů, vyplývá ze statistik asociace NHTSA.

Akcie GM dnes na newyorské burze otevírají poklesem o 1,2 % na cenu 34,50 USD. Od začátku letošního roku akcie General Motors poklesly již o 14,7 % a technická analýza indikuje, že by mohly dále oslabovat. Jak je z grafu patrné, kurz se v posledních dnech dostal k horní hranici klesajícího technického pásma. Pokud bude v dalších dnech cena akcie oslabovat, je to signál k prodeji, neboť se kurz zřejmě podle technických analytiků vrací do středu trendového pásma. Naopak výraznější růst nad tento kanál by znamenal začátek růstového trendu, což je signál k nákupu akcií GM.

Newsletter