Belgická policie v Bruselu zatýkala kvůli útokům v Paříži

Belgická policie v bruselské čtvrti Molenbeek podle ministra spravedlnosti zatkla několik lidí v souvislosti s teroristickými útoky v Paříži. Do čtvrti na západě Bruselu, obývané hlavně přistěhovalci z Maroka a Turecka, zřejmě vedly stopy atentátníků z Paříže a po zuby ozbrojení policisté tu podle televizních záběrů provedli několik domovních prohlídek. Řekové potvrdili, že jeden z útočníků měl syrský pas, který byl registrován s vlnou imigrantů, jdoucích přes Řecko, v úvodu měsíce října.

Hollande: Útoky spáchal IS, jde o akt války – Sledujeme ONLINE

Na pařížském stadionu Stade de France, který byl jedním z míst pátečních atentátů, se našel syrský pas jednoho útočníka. Oznámila to francouzská policie. Na stadionu byl nalezen podle serveru Libération také pas egyptský. Belgická televize RTBF oznámila, že atentátníci zřejmě měli kontakty v Belgii a jeden z nich byl Francouz, který byl znám tajné službě jako radikál. Identifikován byl pomocí otisků prstů.

Osm teroristů zaútočilo na několika místech Paříže. Zabili 128 lidí a skoro 200 osob zranili. Jeden útočník byl zastřelen, sedm zbylých odpálilo výbušniny na svém těle. K akci se přihlásila organizace Islámský stát (IS).

Robejšek: Je to válka, už není čas slov

Jeden z teroristů u sebe syrský pas, který se našel u jeho těla roztrhaného výbušninami na stadionu. Pas podle řeckých úřadů patřil uprchlíkovi, který byl zaregistrován při vstupu do země na počátku října.

Stanice Europe 1 oznámila, že jeden z teroristů, kteří útočili v hale Bataclan, byl Francouz a identifikován byl pomocí otisků prstů. Pochází údajně z pařížského předměstí Courcouronnes a bezpečnostní služby ho znaly jako radikála. Jedna svědkyně, která byla u střelby v Bataclanu, řekla, že mezi útočícími viděla ženu.

Těla atentátníků nalezených na místě jejich činů, budou k ohledání převezena do forenzního ústavu.

Jedenáctero k útokům v Paříži

RTBF oznámila, že jedno auto atentátníků – údajně černý seat nebo VW Golf – mělo belgickou poznávací značku a že teroristé měli vazby na bruselskou čtvrt Molenbeek. Odtud podle bulvárního listu La Dernière Heure pocházeli tři útočníci.

K atentátům se přihlásil IS, který loni zabral část Sýrie a Iráku a proti němuž bojují mezinárodní koalice. Do bojů je zapojeno také francouzské letectvo.

 

 

Aktuální tragická událost v Paříži souvisí bezprostředně s migrační krizí. Dorazte na diskusi, která se určitě této události dotkne. Celou diskusi bude moderovat Daniela Drtinová.#RoklenCollege #diskuse

Posted by RoklenCollege on 14. listopad 2015

Newsletter