Bude se Twitter bránit převzetí Googlem?

O převzetí sociální sítě Twitter se údajně zajímá internetový gigant Google. Twitter si už najal poradce na svou obranu, napsal britský list The Daily Telegraph s odkazem na server Briefing.com. Akcie Twitteru po těchto spekulacích vzrostly o téměř pět procent.

Neověřené zdroje podle těchto zpráv tvrdí, že Twitter kontaktovaly se „seriózně“ projeveným zájmem o koupi dvě nejmenované společnosti a jednou z nich je údajně Google. Poradcem Twitteru se prý stala banka Goldman Sachs.

Twitter má současnou tržní hodnotu asi 34 miliard dolarů a úterní vzestup jeho kapitalizaci zvýšil o více než 1,5 miliardy dolarů. Firma, jejímž prostřednictvím lidé mohou zveřejňovat krátké vzkazy, má nyní 288 milionů aktivních uživatelů. Vznikla v roce 2006 a předloni vstoupila na newyorskou akciovou burzu.

Twitter tasí novou zbraň – live video Periscope

Google spustil vlastní sociální síť Google+ už v roce 2011, nedaří se jí ale prosadit a stále zaostává za sítí Facebook. Koupě Twitteru by Googlu umožnila průlom. Google má v hotovostních rezervách připraveno asi 60 miliard dolarů.

Dodejme, že téma zájmu Googlu o Twitter vpravdě není na trzích nové, koluje ve vlnách u několik let. Například Barron‘s radí brát takové zprávy s velkou rezervou. Podle některých zpráv spolu manažeři obou společností jednali už v roce 2011.

Změní letos Twitter svou tvář?

Akcie Twitteru +16 %. Firma se brání „spojení“ s Googlem

Newsletter