Buffett na nákupech. Od vítězství Trumpa utratil 12 miliard

Zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem motivovalo slavného investora Warrena Buffetta k obřím nákupům akcií. Od prezidentských voleb 8.listopadu Buffettova investiční společnost Berkshire Hathaway nakoupila akcie v hodnotě zhruba 12 miliard USD. Podle agentury Bloomberg to v pátek uvedl sám investor, aniž by však naznačil, o jaké tituly se jednalo.

Takový nákupní apetit je pozoruhodný. Za prvních devět měsíců loňského roku firma nakoupila akcie jen za 5,2 mld. USD a v roce 2015 za 10 mld. USD. Buffett je přitom známý Trumpův kritik a v předvolební kampani podpořil Hillary Clintonovou. Přitom se však netajil svou důvěrou v americkou ekonomiku v dlouhodobějším výhledu bez ohledu na to, kdo volby vyhraje.

Po vítězství Trumpa americké trhy letěly vzhůru, mnozí investoři se nechali oslnit programem na podporu ekonomického růstu nově zvoleného prezidenta. Krátce poté, co nový prezident začal úřadovat, však trhy znervózněly v obavách, že Trump svůj slib ohledně čtyřprocentního růstu HDP možná nesplní, uvedl Buffett. Sám prý je ohledně možnosti dosáhnout tak vysokého růstu skeptický, ale i dvě procenta podle něj způsobí divy. V loňském roce rostla americká ekonomika tempem 1,6 %, tj. nejpomaleji od roku 2011.

Jak obchoduje opce Buffett aneb Pojišťovna proti katastrofám

Newsletter