Čas popohnat stroje, Musku. Levnější konkurent už řeže zatáčky

Jaká je budoucnost Tesly? Zatím se hovoří o všem připravovaném, aniž by svět věděl, zda bude realita odpovídat představám. Málo lidí však ví, že v oblasti elektromobilů existuje reálná konkurence, která už dávno řeže první zatáčky.

Jedním z klíčových motorů dalšího růstu Tesly je cenově dostupný Model 3, jehož základní verze by měla být k dispozici za „pouhých“ 35 tisíc dolarů. Pravdou však je, že žádný z předplatitelů si k novému autu ještě nemohl ani přivonět. A právě toho využil koncern General Motors, který prostřednictvím své „dcery“ Chevrolet vypustil na silnice první tři elektromobily značky Bolt, jejichž cena dosahuje 30 tisíc dolarů.

A že si vozy Bolt nevedou špatně, potvrzují i kritici, které cituje web Barrons. Server Motor Trend považuje zmiňovaný elektromobil za auto roku 2017. Web Car and Driver jej pak zařadil do svého ročního seznamu deseti nejlepších aut roku 2017.

Proč? Jednak proto, že Bolt dokáže na jedno nabití ujet 238 milí a do toho je navíc i rychlý. Z nuly na sto dokáže zrychlit za necelých sedm vteřin. Do toho navíc vstupuje i včerejší informace o tom, že General Motors zahajuje testování autonomních vozidel v ulicích Michiganu.

Není tedy čas trochu popohnat stroje, Elone Musku?

Velké odhalení. Elektromobily Tesla budou zcela autonomní

Newsletter