Češi vybírali nejlepší inovace. Známe vítěze Zonky Innovation Awards!

Češi moderní technologie využívají v hojné míře, a to v různých oblastech svého každodenního života. E-shopy, rozmanité mobilní aplikace i virtuální poradny – vybírají si takové, které jim ho usnadňují a zároveň pomáhají s běžnými denními praktickými záležitostmi, šetří čas a peníze. O tom svědčí zájem uživatelů jednotlivých projektů a služeb nominovaných v prvním ročníku Zonky Innovation Awards, kde veřejnost rozdělila přes 65 tisíc hlasů.

„Jsme velmi pro digitálně zaměřeni a 99 procent našeho byznysu se odehrává v online prostředí. Každodenně jsme konfrontováni s tím, jak se mění zvyky a nákupní chování našich zákazníků– stále častěji se jejich potřeby přesunují do online prostředí. My pomáháme díky technologiím lidem k levnějším půjčkám a dostupnému investování,“ uvedl CEO Zonky Pavel Novák.

„V Zonky vyvíjíme vlastní aplikace a přístup našich zákazníků nás neustále posunuje vpřed, chceme, aby i díky Zonky byl jejich běžný život snadnější. Proto jsme se rozhodli vyhlásit Zonky Innovation Awards. Soutěž, která oceňuje inovace usnadňující život i v dalších oblastech jejich života – v oblasti bydlení, domácnost, přeprava, volný čas a finance,“ dodal Novák. 

Obliba moderních technologií u české veřejnosti stoupá. Zatímco v roce 2010 mělo přístup k internetu jen něco málo přes polovinu českých domácností, loni už tento počet stoupl na více než 90 procent.

Zonky Innovations Awards přináší do české finanční sféry nový pojem „Zonky Innovation Top Chart„, který předkládá seznam TOP inovací v České republice z pohledu jejich uživatelů.

Nejvíce hlasů bylo přiděleno v kategoriích Služby pro domácnost (14,72 procenta), Volný čas (14,43 procenta), Sdílená zkušenost (14,19 procenta). Naopak nejméně hlasů rozdělili uživatelé v kategorii Správce financí (9,82 procenta).

Unikátnost soutěže spočívá také v tom, že pořadatel soutěže využil technologie k šíření soutěže mezi nejširší veřejnost. Živý přenos soutěže tak mohli na internetu sledovat desítky tisíc lidí. ,,Lidé si odjakživa vzájemně hlídali děti, půjčovali si peníze nebo věci, sdíleli zkušenost. Technologie nám tyto činnosti  umožňují zrychlit a zpřístupnit všem lidem navzájem, bez ohledu na vzdálenost nebo vztah mezi nimi. Smyslem ZIA je veřejnosti ukázat, v jakých všech oblastech života jim technologie usnadňují život,” poznamenal Novák.

Vyjádření vítězů:
,,Ve Slevomatu dlouhodobě usilujeme o to, abychom se stali hlavní destinací pro výběr zážitků a služeb pro volný čas. Vítězství v ZIA v kategorii Volný čas tak pro nás představuje obrovskou satisfakci a zároveň motivaci na naší vizi dále pracovat, “ komentuje vítězství CEO Slevomatu Marie Havlíčková.
„Hodnotit produkty, doporučovat e-shopy, zkrátka zjišťovat „co na to říkají ostatní“, to funguje v online světě uplně stejně jako v tom offline. Naším cílem je podporovat a zjednodušovat proces hodnocení. Na Heurece každoročně přibyde přes 5 miliónů sdílených zkušeností na online nákupy a my máme radost, že jsme v tak nabité kategorii zvítězili,“ říká Tomáš Braverman, ředitel nákupního rádce Heureka.cz.
,,Jsem rád, že Bezrealitky jsou i nadále důležitou inspirací pro český i evropský realitní trh. I přes růst a inovace je naší ambicí zůstat jednoduchou, transparentní a férovou službou, orientovanou na spokojenost zákazníků. A první místo ve veřejném hlasování považujeme za pěkný důkaz, že se nám to daří,” říká Hendrik Meyer, CEO Bezrealitky.
,,Vítězství v Zonky Innovation Awards je pro nás velkým úspěchem a oceněním tvrdé práce celého našeho týmu. Denně vymýšlíme nové možnosti, jak pomoci uživatelům s nákupy a získáním větší hodnoty za jejich peníze. Nyní jsme za naše nasazení získali ocenění. Toho velmi vážíme a zároveň je to pro nás závazek.” doplňuje Michal Hardyn, CEO Tipli.
,,V Rohlíku jsme za poslední měsíce zavedli spousty inovací, které jdou našim zákazníkům naproti. Věříme, že právě novinky jako spuštění lékárny, personalizovaného regálu, rozšíření sortimentu o nejlepší pekárny a řeznictví ve městě nebo nakupování přes recepty Romana Vaňka nám pomohly letos ZIA díky našim zákazníkům vyhrát. Máme z výhry velkou radost a děkujeme všem, kteří pro nás hlasovali,“ říká Kristýna Audiová, Brand Manager Rohlik.cz.
,,Liftago se snažíme rozvíjet jako ryze českou platformu, která pomůže táhnout inovaci automobilového průmyslu a městské mobility, na kterých je česká ekonomika zatím tak závislá. Stavíme službu, která zajistí, aby přepravu ve městech zajišťovalo spíše méně přepravních prostředků, které budou ale maximálně vytížené. Cena ZIA je skvělým uznáním, která tuhle vizi pomáhá šířit, “ komentuje spoluzakladatel a ředitel Liftaga Ondřej Krátký.
,,Vylepšovat denní platby a dávat lidem výrazně lepší přehled o jejich financích je pro nás dlouhodobá mise, a proto nás ocenění opravdu velmi těší. Na letošní rok máme v plánu představit řadu dalších inovací, kdy po Apple Pay spustíme například jednoduché pojištění hmotných věcí, jakou telefony, notebooky a další elektronika. Doufáme, že díky připravovaným inovacím se nám podaří uspět i v příštím ročníku soutěže ZIA, která pomáhá zviditelňovat české firmy a startupy přinášející inovace do běžného života,” říká zakladatel a CEO Twista Michal Šmída.
,,Děkujeme všem lidem, kteří náš inovační projekt v soutěži podpořili. Vítězství nám snad pomůže oslovit více těch, kteří pomoc potřebují, a zároveň zvýšit povědomí o tom, že pomáhat dětem lze dnes opravdu jednoduše, plně online, a přitom na důvěryhodné a reálné dětské příběhy,” říká Edita Mrkousová, ředitelka projektu Patron Dětí.

sekce:             Inovace zlepšující život v oblasti Bydlení, domácnost, přeprava

kategorie:        Přeprava lidí a věcí – Liftago

kategorie:        Ubytování – BezRealitky.cz

kategorie:        Služby pro domácnost – Rohlík.cz

sekce:             Inovace zlepšující život v oblasti Volný čas

kategorie:        Volný čas – Slevomat

kategorie:        Sdílená zkušenost Heureka.cz

sekce:             Inovace zlepšující život v oblasti Finance

kategorie:        Správce financí –Tipli

kategorie:        Platební nástroje – Twisto.cz

kategorie:        P2P platformy – Patron dětí

Newsletter