„Chytré brýle“ Google Glass opět dočasně k mání. Na trhu budou do konce roku

Americká společnost Google dnes podruhé nabídla širší veřejnosti k prodeji své brýle s připojením k internetu Google Glass. Prodej na internetu je omezen pouze na dnešní den a na zákazníky v USA. Firma neupřesnila, kolik kusů hodlá prodat. Finální verze k otevřenému prodeji by měla být hotova ke konci letošního roku.

Jde o druhý prodejní den – poprvé si mohli Američané pořídit technologickou novinku za 1,5 tisíce dolarů v polovině dubna. Jedná se o určitou beta verzi brýlí, Google nadále pracuje na vylepšení hardwaru i softwaru výrobku. Na designu rámečků se podílí italský výrobce brýlí Luxottica, mezi jehož značky patří Ray-Ban či Oakley.

Google Glass je počítačové zařízení s malou obrazovkou velikostí známky a kamerou, které se připojí k brýlovým rámečkům nad pravým okem. Může tak nahrávat video, připojit se k mailu a vyhledávat informace na internetu přes mobilní připojení k telefonu uživatele. Přístroj vyvolal obavy o ochranu soukromí, což přimělo některé zákonodárce navrhnout zákaz nošení přístroje.

Newsletter