Měny regionu jsou ve ztrátě. Koruna se drží v okolí silné psychologické hranice 24,00 EURCZK. Dolar od rána posiluje, středový kurz se dostal pod 1,064 EURUSD než přišla korekce.

Co zbylo k nákupu po rekordech? Akcioví opozdilci

Americké indexy se stále nachází poblíž historických maxim. Zbylo tedy vůbec ještě něco k nákupu? Něco, co by vzhledem k ceně a očekávanému zhodnocení mělo smysl? Ano, zbylo. Jsou to opozdilci.

Věčný „býk“, spoluzakladatel společnosti Fundstrat a šéf jejího oddělení researche Tom Lee by v tuto chvíli vsadil na akcie těch sektorů, jejichž výkon za těmi ostatními dosud zaostával. Jedná se tak především o těžaře ropy a zemního plynu, přepravní společnosti, výrobce umělých hnojiv a dalších zemědělsko-chemických produktů, IT konzultanty a těžaře kovů a základních surovin.

„Detailně jsme se zaměřili na 80 let vývoje 164 segmentů ekonomiky, díky čemuž jsme zjistili, že pokud skupiny zaostávaly za většinou, a to minimálně o 2500 bodů, investoři na nich téměř pokaždé vydělali,“ řekl Lee v rozhovoru pro server CNBC.

Od roku 1927 znamenal nákup opozdilců kumulativní zhodnocení o dodatečných 2060 bodů za pět let, a to ve srovnání se zbytkem trhu. V dnešní situaci jsou navíc výše zmíněné oblasti podpořeny ekonomickými fundamenty, což je další bod v jejich prospěch.

Nejdražší akcie na světě? Připravte si 2,5 milionu dolarů

„Těžaři, přepravci, zpracovatelé kovů a dalších surovin. Ti všichni těží nejen z růstu počtu nalezišť a možných míst těžby, ale především z konce průmyslové recese,“ řekl Lee.

Mezi hlavní favority pak patří například firma Helmerich & Payne, MosaicSilgan Holdings, Star Bulk Carriers či Atwood Oceanics.

Které firmy jsou NEJinovativnější na celém světě?

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Fin a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost. 

Newsletter