Crypto Valley Association aneb švýcarská vláda a blockchain

Minulý týden byla ve Švýcarsku v německy mluvícím městě Zug založena vládou zastřešená asociace s cílem podpořit rozvoj blockchainu, technologií spojených s kryptografií a businessem.

Crypto Valley Association, jak se nově vzniklý subjekt nazývá, pod vedením bývalého CIO UBS Group Olivera Bussmana sdružuje uznávané členy jako PwC nebo Thomson Reuters. Stejně tak zastřešuje velké množství nadějných FinTech startupů včetně známého ConsenSys.

„Asociace bude podporovat startupy a uznávané podniky pomocí taktiky doporučování, iniciací, poskytování prostoru pro výzkumné projekty, organizování konferencí, hackathonů a dalších firemních akcí,“ uvedl Bussmann v doprovodné tiskové zprávě.

Švýcarská ekonomika stále zápolí se silnou měnou po kurzovém šoku

Dle Bussmanna technologii blockchain a podnikání spojené s kryptografií patří budoucnost. „Založením Crypto Valley Association podporujeme mnohem více než region samotný. Založili jsme tuto globální asociaci jako takovou základnu pro nejvíce inovativní a progresivní společnosti, které budou nadále posilovat vedoucí postavení Švýcarska v tomto sektoru.“

Založení této asociace navazuje na švýcarskou tradici, podle které je země domovem inovativních finančních technologií. Administrativa v kantonu Zug minulý rok podnikla kroky k tomu, aby byly přijímány platby za veřejné služby v bitcoinech, což je v zásadním kontrastu v porovnání se všeobecně rozšířenou snahou blockchainové startupy naopak na národní úrovni co nejvíce regulovat.

„Již samotná tvorba Crypto Valley Association zapojila místní vládu, startupy, rizikový kapitál i větší korporace. To nám dává přístup k mnoha zajímavým startupům, talentům a příležitostem se přímo účastnit iniciativ vývoje nových technologií,“ dodal prezident Thomson Reuters David Craig.

Vyplatí se nebýt v EU? Švýcarsko čistým příjemcem peněz

Newsletter