Dolar po odstoupení Bidena krátce oslabil k 1,0900 za euro. Část ztrát poté smazal. Americké výnosy klesají. Koruna se proti euru obchoduje bez výraznější změny pod 25,25. Proti dolaru krátce zpevnila pod 23,15.

Deutsche Börse: Naším cílem je blockchain a umělá inteligence

Deutsche Börse nechce zůstat pozadu. Vrhla se proto do oblasti FinTech, kde její zájem zaujal nejen blockchain, ale rovněž i umělá inteligence.

Nový Deutsche Börse FinTech venture fond DB1 má letos v plánu až pět investic, které budou zaměřeny na startupy využívající technologie, jako je blockchain, a projekty měnící zaběhnuté koleje, na kterých je postaven finanční trh.

Provozovatel německé burzy vytvořil DB1 Ventures minulý rok za účelem institucionalizace a zvýšení profesionality přístupu k investování do firem, které mají potenciál podpořit jejich technologie a zisky. Podle výkonného ředitele Ankura Kamalia DB prozkoumala minulý rok přes 250 investičních příležitostí, než z jich pár vybrala. Tento rok se bude DB1 snažit provést tři až pět investic, každou mezi 5 až 15 miliony eur, a to do firem pracujících v oblastech jako blockchain, zabezpečovací systémy, API technologie, cloud programování a umělá inteligence.

Silicon Valley chtěla zlomit banky. Nyní s nimi spolupracuje

„Naším okamžitým zaměřením je „business dat“ a prozkoumávání nových příležitostí a společností ubírající se stejným směrem. Druhou věcí, na kterou se budeme zaměřovat během následujících dvou čtvrtletí, je nový produkt nebo geografická volitelnost,“ říká Kamalia.

Na otázku, co fond prozkoumává v daných společnostech, Kamalia odpovídá: „Hlavně to, jestli se jejich technologické a business představy shodují s Deutsche Börse, dále manažerský tým a možnosti rozšiřování. Použijme jako příklad figo, do něhož DB investovala loni. S figo máme příležitost se společně podílet na návrzích nových infrastrukturních technologií pro finanční sektor.“

„Společnost figo se rychle rozšiřuje a jeho podnikatelská činnost má celosvětový význam. Spolupráce s nimi nám umožňuje používání jejich API technologií jako součást naší celkové API ekonomiky,“ dodal Kamalia. „Vedoucí tým je velmi silný a v Německu si dosud počínali úspěšně. S naší spoluprací jsou nyní schopni se posunout dál a čerpat z důvěryhodnosti zaručeného, zabezpečeného a neutrálního infrastrukturálního provozovatele, jakou je naše společnost.“

Úsměv, prosím! Platba pomocí selfie letos už i v ČR

Newsletter