Dny Merkelové jsou sečteny. Alespoň dle Le Penové

Dny německé kancléřky Angely Merkelové, která bude znovu kandidovat na šéfku Křesťanskodemokratické unie (CDU) a na funkci německé kancléřky, jsou sečteny. Televizi CNBC to řekl šéfka nacionalistické Národní fronty Marine Le Penová, která se chce v roce 2017 stát francouzskou prezidentkou.

Merkelová v neděli potvrdila, že se bude počtvrté ucházet o kancléřství. Podle Le Penové, která je dcerou francouzského politika a bývalého dlouholetého předsedy Národní fronty Jeana Maríi Le Pena, se ale německá politička do dnešní doby nehodí. Le Penová tvrdí, že Merkelová je izolovaná vzhledem k tomu, že reprezentuje status quo, zatímco tempo změn v Evropě zrychluje.

Merkelová bude podle DPA znovu kandidovat na německou kancléřku

Pokud jde o mezinárodní vztahy, tak by dle Le Penové bylo přirozené, aby Francie udržela pevné vztahy s Ruskem, a to vzhledem k úzkým historickým vztahům obou zemí.

Šéfka nacionalistické Národní fronty zároveň nevidí žádný důvod, proč by nemohl existovat multipolární svět. Kritizovala kvůli tomu Spojené státy, které prý vedou svět do „Studené války“. To podle ní znamená pro Francii značné riziko, země by se pak totiž ocitla přímo ve středu konfliktu.

Merkelová: Brexit je varování, EU musí být pro občany úspěšnější

Newsletter