Dolar je nejlepším úložištěm peněz

Rally dolaru se zastavila pouhého 0,2 procenta od své nejvyšší úrovně v dubnu 2009, a to po zveřejnění dat z průmyslu v podobě indexu ISM, jenž byl lepší, než se očekávalo. Japonský jen roste nejvíce za poslední tři týdny v důsledku vybírání zisků po dvoudenním poklesu japonské měny, jenž vedl k novým 7letým minimům. Euro drží své ztráty vůči dolaru před čtvrtečním zasedáním Evropské centrální banky.

„Jak z fundamentálního, tak z ekonomického hlediska je momentálně dolar nejlepším místem, kam uložit svá aktiva,“ řekl Naohiro Nomoto, devizový stratég z Bank of Tokyo. „Dolar může testovat nová maxima v případě, že budeme svědky silných údajů o zaměstnanosti v tomto týdnu.“

Dolar dnes klesá o více než 0,1 procenta na 1,2507 dolaru za euro, poté co se včera v jednu chvíli ocitl na 1,2440, nejsilnější úrovni od srpna 2012. Jen si připisuje 0,5 procenta na 113,675 jenu za dolar. Česká koruna dnes mírně koriguje své ztráty z předchozích dní na 21,19 koruny za dolar. Vůči euru pokračuje v konsolidaci na 27,7566 koruny za euro.

Newsletter