Dolar mírně sílí v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Proti euru se obchoduje na úrovni 1,1900 EURUSD. Měny regionu ve ztrátě. Koruna se obchoduje nad 25,50 za euro.

Dolar umazává včerejší ztráty

Včerejší pokles byl pro americký dolar jedním z nejhorších za posledních několik týdnů. Během dnešního dne však dolar zaznamenává určité zisky a snaží se tak zvrátit včerejší ztráty způsobené jak zvýšenou averzí k riziku uprostřed poklesu globálních akcií, tak nejistým načasováním zvyšování úrokových sazeb americkým Federálním rezervním systémem.

Zástupci Fedu o víkendu varovali, že v případě skutečného poklesu globálního ekonomického růstu, by mohlo dojít k oddálení plánovaného zvyšování úrokových sazeb v USA.

Dolar dnes posiluje vůči japonskému jenu a dostává se tak ze svých včerejších měsíčních minim 106,75 jenu za dolar na momentálních 107,218. I přes dramatický pokles se americké měně včera nepodařilo uzavřít vůči euru nad úroveň resistence 1,275. Tento medvědí signál z pohledu eura se do určité míry podepsal nad dnešním růstem dolaru na momentálních 1,26936 dolarů za euro. Česká koruna dnes oslabuje jak vůči americkému dolaru na 21,677 tak vůči euru na 27,5264.

S ekonomickým výhledem Německa a jeho potenciálním dopadem na výhled Fedu na globální ekonomiku devizový trh dnes upírá svou pozornost na předstihový ZEW index nálady investorů v Německu, který bude zveřejněn dnes v 11:00.

Newsletter