Dolarový index minulý týden zpevnil nejvíce za více než měsíc. Euro během pátečního výprodeje oslabilo pod 1,2100 EURUSD, kde se obchoduje i dnes. Posílení dolaru oslabilo korunu, která se po krátkém prolomení 26,30 za euro posunula k 26,40 za euro.

Dow Jones je nejvýše od července 2015

Americké akciové trhy dnes uzavřely smíšeně, obchodování zakončily shodně blízko nuly. Úzký index blue chips Dow Jones Average se dostal na nejvyšší úroveň od loňského července. Finanční sektor rostl pátým dnem v řadě poté, co další velké banky reportovaly čtvrtletní zisky.

Širší index amerických akcií S&P 500 uzavřel s mírným ziskem 0,02 procenta na 2082,78 bodu. Dow Jones si polepšil o 0,10 procenta na 17 926,43 bodu. Technologický Nasdaq naopak ztratil 0,03 procenta na 4945,89 bodu.

Akcie finančního ústavu Bank of America stouply o 2,5 procenta. Druhá největší banka v USA podle objemu majetku sice vykázala pokles čtvrtletního zisku, ten se ale shodoval s očekáváním trhu.

„Výsledky byly fajn, ale stejně jako prognóza nebyly dost dobré na to, aby trhu skutečně pomohly k růstu tak, jako rostl ve středu a v předešlém dni,“ řekl podle agentury Reuters prezident společnosti Chase Investment Counsel Peter Tuz. „Po dvou slušných dnech není stagnující den ničím neobvyklým,“ uvedl také.

 

 

Ve středu trhu k růstu pomohly akcie největší americké banky podle objemu majetku JPMorgan, jejíž čtvrtletní výsledky ten den překonaly očekávání analytiků.

Mezinárodní agentura pro energii (IEA) dnes uvedla, že připravovaná dohoda předních těžařů o zmrazení produkce ropy bude mít podle na celosvětové dodávky suroviny jen omezené dopady, rovnováha na trhu se pravděpodobně neobnoví dřív než v roce 2017.

Na devizovém trhu dnes dolar sestoupil z dvoutýdenního maxima vůči euru, na které se vyšplhal ve středu. Dolar zasáhla statistika  ministerstva práce, podle které spotřebitelské ceny v USA stouply v březnu méně, než se čekalo. Fed by na základě neuspokojivých dat o inflaci mohl dle analytiků zachovávat opatrnost ve zvyšování úrokových sazeb.

Newsletter