Erste po číslech silně podpořila PX, Komerční „oponovala“

Index PX uzavřel se ziskem 0,81 %, hlavně díky Erste Bank, která po výsledcích za 3Q14 poskočila o více než 3 %. Naopak, Komerční banka i přes zvýšené doporučení od Deutsche Bank klesla a trh dokonce ignoroval i lepší výsledky Erste. Podle našich analytiků výsledky Erste v Čechách naznačují, že i Komerční banka by mohla příští týden, kdy zveřejní své výsledky za 3Q14, překvapit. Akcie ČEZu se pohybovaly v rozpětí 605 – 610 korun, ale na velice slabém objemu. Tato akcie byla dnes mimo zájem investorů. O2 se během dne dostávala pod 250 korun, kde našla mírnou podporu a díky kupcům v závěrečné aukci nakonec uhájila tuto hladinu. Podle českých médií PPF již vlastní 83 % akcií O2, přičemž pokud dosáhne 90 %, hrozí vyvlastnění minoritních akcionářů. Philip Morris byl opět pod tlakem zahraničního prodejce, který je na tomto titulu aktivní již asi 2 měsíce. Tento dividendový titul oslabil o 0,52 % a uzavřel pod 9900 korunami.

Erste ve 3Q s nižší než očekávanou ztrátou, výhled potvrzen

Konferenční hovor Erste: Potvrzený výhled a nezodpovězené otázky

Polsko je dnes celý den v červených číslech, prodejci jsou vidět hlavně v energetických akciích a utilitách, například PGE oslabuje o více než 1 %, Tauron dokonce o bezmála 2 %. KGHM je také slabší a reaguje na nižší ceny stříbra a mědi.

Maďarský BUX po výprodejích v posledních dnech posiluje o 0,9 %. Největší růsty vidíme na akciích Richter +2 % a OTP +0,85 %, oba tituly byly pod prodejním tlakem zahraničních prodejců. Nízké ceny těchto akcií přilákaly spekulativní kupce a zdá se, že tento trend směrem vzhůru může pokračovat i zítra.

Newsletter