Euforie akcií. Vydrží do výstřelu výsledkové sezóny?

Americký akciový trh zahájil nový týden jednoznačně pozitivně. Růst hlavních indexů předchází zahájení výsledkové sezóny za třetí čtvrtinu roku a je také důsledkem rostoucího očekávání, že ke zvýšení sazeb centrální bankou Fed letos vůbec nemusí dojít. To podpořily páteční slabé údaje o tvorbě pracovních míst v USA. Akcie energetických firem navíc těžily z růstu cen ropy.

Index technologického trhu Nasdaq se dnes přehoupl v celoroční bilanci do zisku, za dnešní den připsal 1,6 %. Indexy Dow Jones a S&P 500 posílily shodně o 1,8 %.

Ekonomický kalendář dnes přinesl zprávu o slabším růstu sektoru služeb (ISM) za září. Událostí týdne je start výsledkové sezóny, který oficiálně spadá na čtvrtek, kdy svá kvartální čísla představí Alcoa. Již zítra ale reportují PepsiCo a Yum Brands.

Jack Dorsey se vrací. Vrátí Twitteru křídla?

Z firemní sféry dnes zářily akcie Twitteru +7 %, jimž pomohla zpráva, že do funkce CEO byl jmenován spoluzakladatel Jack Dorsey, který dosud působil v roli prozatímního šéfa. Dorsey již firmu vedl v roce 2008. O 5,3 % posílily akcie konglomerátu General Electric po zprávě, že jednoprocentní podíl ve firmě koupil investor Nelson Pelts.

Růst akcií podpořil i zpevňující dolar, který se v závěru amerického obchodování pohybuje na 1,1180 za euro. Ropa v průměru rostla o 2 %.

Výsledková sezóna připravena. Žádnou slávu nečekejte

Newsletter