Dolar po zklamání z ADP Národního reportu zaměstnanosti oslabuje proti euru nad 1,1880 EURUSD. Měny regionu zůstávají v zisku. Koruna se obchoduje pod 25,45 za euro.

Euro vystoupalo poprvé za půl roku nad 1,15 EURUSD

Společná evropská měna obchoduje poprvé za více než šest měsíců nad hladinou 1,1500 amerického dolaru za euro. Vybudila jej k tomu svěžejší aktivita v průmyslu eurozóny v dubnu, na kterou ukázaly takzvané indexy nákupních manažerů PMI.

Euro podle dat serveru Roklen24 vystoupalo přes 1,1500 až na 1,1505 amerického dolaru za euro, jeho nejslabší pondělní hodnotou přitom je 1,1448 EURUSD. Za poslední čtyři týdny je výše o 0,6 %, od počátku roku o 5,8 %.

Už zprávy v předchozím týdnu ukázaly, že ekonomika eurozóny roste od počátku letošního roku silněji proti odhadům. Nezaměstnanost v březnu klesla na nejnižší hodnotu od roku 2011.

Růst české výroby v dubnu dále zpomaluje

Euro je podpořeno utlumením rally na americkém dolaru ruku v ruce s tím, jak Fed velmi zvažuje a hodlá pouze velmi zvolna navyšovat úrokové sazby. „Evropa vypadá v lepší kondici než dříve a investory to přivádí ze Spojených států zpět do eurozóny,“ reagoval Jeremy Stretch z kanadské Imperial Bank of Commerce v Londýně. 

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Newsletter