Americká výnosová křivky se napřímila. Dolar zpevnil pod 1,0900 za euro. Koruna se obchoduje pod 25,25 za euro a pod 23,20 za dolar.

Eurovision sází na bezkontaktní náramky

V dnešním výběru zpráv ze světa FinTech se dočtete o společnosti Visa, která spolu s Gemalto vybavují Eurovision song contest bezkontaktními náramky, o Evropě spojující se s Latinskou Amerikou v boji proti útokům na bankomaty a platební karty a o akvizici v cloudové komunikaci v hodnotě 230 milionů dolarů.

Visa a Gemalto vybavují Eurovision song contest bezkontaktními náramky

Světový lídr v oblasti digitálního zabezpečení Gemalto spolupracuje s jedním z největších světových poskytovatelů plateb Visa na vybavení návštěvníků švédského Eurovision Song Contest 2016 bezkontaktními platebními náramky.

Eurovision Song Contest očekává, že poskytnutím nové bezkontaktní služby přiláká až 65 tisíc návštěvníků. Akce vyvrcholí ve velkém finále 14. května v Globe aréně, na které se bude v televizi dívat dle odhadů 200 miliónů diváků.

Integrované funkce Gemalto zajišťují, že Visa bude moci poskytovat bezkontaktní platby bez použití hotovosti nebo platební karty. Gemalto provozuje webové stránky, které umožňují přístup k informacím o účtu v reálném čase včetně předplacených zůstatků a historie. Tyto náramky mohou být použity k provádění plateb u kteréhokoli platebního terminálu na světě, jenž je schopen přijímat bezkontaktní platby Visa.

„Na letošní akci představuje Visa pro fanoušky a návštěvníky Eurovision Song Contest 2016 novou bezkontaktní platební službu,“ říká manažerka Visa pro Švédsko Christina Lind. „Společně s Gemalto jsme učinili velký krok do budoucnosti čistě bezhotovostní švédské ekonomiky.“

Evropa se spojuje s Latinskou Amerikou v boji proti útokům na bankomaty a platební karty

The European ATM Security Team (EAST) se spojil s Latin American Association of Operators Electronic Funds Transfer and Information Services (ATEFI) v boji proti přeshraniční platební trestné činnosti. Toto partnerství zahrnuje podle tiskové zprávy boj proti padělání platebních karet, kybernetickým i fyzickým útokům na bankomaty a dalším high-tech trestným činům.

Výkonný ředitel EAST Lachlan Gunn řekl, že se obě organizace dohodly na vzájemném přidruženém členství. To umožní EAST a ATEFI si vyměňovat strategická data a jiné informace v boji proti globálním hrozbám.

„EAST je potěšením zvyšovat svůj globální dosah prostřednictvím spolupráce s ATEFI a vytvářet tak větší síť pro boj proti hrozbám platebních trestných činů,“ řekl Gunn. „Naši národní členové, kteří reprezentují 34 zemí s celkovým počtem více než 1,3 milionu bankomatů, vítají tento oficiální pracovní vztah s ATEFI a uznávají, že má velký strategický význam v boji proti přeshraničním trestným činům.“

Vonage získal Nexmo za 230 miliónů dolarů

Startup v cloudové komunikaci Nexmo je nyní součástí společnosti Vonage poté, co byl získán gigantem Vonage za 230 milionů dolarů. Nexmo sdružuje 350 podnikových zákazníků z celého světa, což znamená první expanzi Vonage mimo území Spojených států amerických.

Generální ředitel Vonage Alan Masarek komentuje akvizici: „Spojením Vonage s Nexmo tvoříme budoucnost v cloudové komunikací. Tyto společnosti představují soubor strategických, technologických a lidských zdrojů aktiv, která poskytují nejširší nabídku služeb v našem oboru.“

Pojem „FinTech“ je v podstatě zkrácení a spojení slov „finance“ a „technologie“. Jedná se o fúzi správy financí s technologickým sektorem, který zahrnuje internet, mobilní a sociální technologie, cloud computing a mnoho dalších. Tedy de facto všechno, co inovuje současný finanční systém.

Do archivu článků FinTech Daily se podívejte ZDE

Newsletter