Americká výnosová křivky se napřímila. Dolar zpevnil pod 1,0900 za euro. Koruna se obchoduje pod 25,25 za euro a pod 23,20 za dolar.

Evropa by mohla zahajovat mírně výš, na programu sankce, Draghi či maloobchod

Futures na evropské indexy před páteční seancí indikují otevření mírně do kladných hodnot. Růst bude ale vzhledem k nadcházejícímu víkendu spíše limitovaný. Investoři budou rovněž sledovat vývoj mezi Ruskem a Evropou, když by dnes mělo vstoupit v platnost další kolo sankcí, které se nově zaměřuje na hlavní ruské banky a jejich omezení aktivity na finančních trzích.

Investoři budou rovněž vyčkávat na nové impulsy. Tím největším je nyní zasedání americké centrální banky během příštího týdne, kde se bude sledovat případná změna rétoriky. Dnes se v Miláně sejdou ministři financí eurozóny za účasti prezidenta ECB Maria Draghiho.

Z dat pro dnešní den se budou sledovat čísla za 2Q  týkající se situace na trhu práce a také průmyslové produkce za Evropskou Unii, která by měla vyjít v 11:00. Odpoledne budou sledovaná data o americkém maloobchodě či michiganský index důvěry.

Newsletter