Evropa je v extázi, vedou banky

České akcie rostou o 0,75 %, když hlavně banky dneska zabraly. Bankovní sektor celosvětově dnes roste a pomáhá indexům v západní Evropě odmazávat ztráty z počátku týdne. Erste dnes vyskočila o 2,4 %, Komerční banka o 1,7 % a také VIG má slušnou výkonnost +1,8 %. Naopak ČEZ se i přes rostoucí ceny energií a sektoru utilit celkově neudržel nad 600 korunami, dokonce klesá o 1,7 % na úrovně okolo 587 korun. Zde zřejmě sehrává svou roli fakt, že při zítřejší rebalanci indexů by ČEZ měl v nové bázi spíše ztrácet, a tak si investoři korigují své akciové pozice již dnes. Akcie O2 jsou největším propadákem a v současné chvíli ztrácejí více než 5,5 % po zprávách z valné hromady konané včera, které indikují, že by O2 nemusela vyplatit žádnou dividendu.

Maďarský BUX ani dnes neukazuje žádnou velkou výkonnost, index se po ranním zisku opět pomalu dostává do červených čísel. Trh svými ztrátami zatěžuje hlavně Richter Gedeon -2,44 % a MTEL -0,15 % a například OTP roste pouze o mírných 0,52 %.

Polský trh dnes ve střední Evropě roste nejsilněji, tamní index přidává 1,4 %, podpořen všemi hlavními blue-chipy. Například OPL +2,92 %, PKN +2,08 %, PKO +2,62 % a KGHM +1,21 %.

Evropa je dnes v extázi, DAX vystřelil o +2,4 %, francouzský index CAC dokonce o 3 %, když rostou hlavně banky a energetické firmy.

Newsletter