Evropa navyšuje ztráty. Proti roste Adidas, v Praze Erste

Evropské akciové trhy během pondělní seance z více jak poloviny umazávají svoji páteční rally a obchodují se v červených číslech. Investoři tak spíše reagují na informace z korporátního sektoru, než že by následovali rally v asijském regionu.

Nejvíce aktuálně ztrácí německý index DAX, který klesá o 1,6 procenta, následovaný francouzským CAC 40, jenž ztrácí 1,5 procenta, či britským FTSE100, který ztrácí procento.

O více jak 4 procenta klesá nizozemský technologický gigant Philips, který oznámil ztrátu 3Q. Z vybraných sektorů ztrácí především těžaři a utility jako například německý E.ON či RWE. Naopak proti trhu roste Adidas, který obdrží nabídku na prodej značky Reebok. Titul přidává 3,9 %.

Asijští investoři chtějí Reebok. Akcie mateřské Adidas +7 %

Z makrodat pro dnešní den vyšel index cen výrobců PPI v Německu, který za předchozí měsíc dosáhl nulové změny, meziročně klesl o 1 %. Dále byl zveřejněn výsledek běžného účtu v eurozóně, který za srpen vykázal přebytek ve výši 18,9 mld. EUR. Posledními daty pak byly průmyslové objednávky v Itálii, které na meziměsíční bázi vykázaly 1,5procentní růst.

Akcie na pražské burze mírně ztrácí, kdy situaci částečně zachraňuje rostoucí Erste Bank, která se posouvá o 1 % výše na 490 Kč úroveň. Titul se přitom ještě během čtvrtečního propadu dal nakoupit za ceny poblíž 455 Kč za akcii. Své německé konkurenty následuje ČEZ, který ztrácí více jak 1 procento a obchoduje se u 574 Kč. Mírná ztráta ale největší zobchodovaný objem svítí na Komerční bance, která se drží u 4 680 Kč. Dále pak ztrácí O2 či VIG. Celkový objem na trhu dosahuje nadprůměrných 620 mil. Kč. 

Newsletter