Poslední dny se nesly ve znamení tlaků na slabší dolar. Střední konec US výnosové křivky dále neroste, naopak pozorujeme propad delších reálných sazeb, např. 10Y TIPS odevzdal 10 bb. Euro se proti dolaru obchoduje nad 1,1900 EURUSD, koruna po včerejší ČNB zpevnila pod 25,40 za euro.

Evropa navyšuje ztráty. Proti roste Adidas, v Praze Erste

Evropské akciové trhy během pondělní seance z více jak poloviny umazávají svoji páteční rally a obchodují se v červených číslech. Investoři tak spíše reagují na informace z korporátního sektoru, než že by následovali rally v asijském regionu.

Nejvíce aktuálně ztrácí německý index DAX, který klesá o 1,6 procenta, následovaný francouzským CAC 40, jenž ztrácí 1,5 procenta, či britským FTSE100, který ztrácí procento.

O více jak 4 procenta klesá nizozemský technologický gigant Philips, který oznámil ztrátu 3Q. Z vybraných sektorů ztrácí především těžaři a utility jako například německý E.ON či RWE. Naopak proti trhu roste Adidas, který obdrží nabídku na prodej značky Reebok. Titul přidává 3,9 %.

Asijští investoři chtějí Reebok. Akcie mateřské Adidas +7 %

Z makrodat pro dnešní den vyšel index cen výrobců PPI v Německu, který za předchozí měsíc dosáhl nulové změny, meziročně klesl o 1 %. Dále byl zveřejněn výsledek běžného účtu v eurozóně, který za srpen vykázal přebytek ve výši 18,9 mld. EUR. Posledními daty pak byly průmyslové objednávky v Itálii, které na meziměsíční bázi vykázaly 1,5procentní růst.

Akcie na pražské burze mírně ztrácí, kdy situaci částečně zachraňuje rostoucí Erste Bank, která se posouvá o 1 % výše na 490 Kč úroveň. Titul se přitom ještě během čtvrtečního propadu dal nakoupit za ceny poblíž 455 Kč za akcii. Své německé konkurenty následuje ČEZ, který ztrácí více jak 1 procento a obchoduje se u 574 Kč. Mírná ztráta ale největší zobchodovaný objem svítí na Komerční bance, která se drží u 4 680 Kč. Dále pak ztrácí O2 či VIG. Celkový objem na trhu dosahuje nadprůměrných 620 mil. Kč. 

Newsletter