Evropské akcie vzrostly na poklesu nezaměstnaných v Německu

Evropské akcie ve čtvrtek vzrostly po lepších než očekávaných datech na trhu práce v nejsilnější evropské ekonomice – Německu. Rozšířily tak dříve dosažená 7letá maxima. Počet lidí bez práce v Německu v únoru poklesl o očištění od sezónních vlivů o 20 tisíc, zatímco analytici dle konsensu Bloomberg čekali ústup o 10 tisíc. Celková míra nezaměstnanosti dle očekávání zůstala na metě 6,5 %.

Německá data jsou dobrou zprávou pro prezidenta Evropské centrální banky Maria Draghiho. Ten dnes uvedl, že vidí zlepšující se důvěru v ekonomiku eurozóny.

Německý akciový index DAX dnes vzrostl o procento, nejvíce jej táhly akcie Fresenius Medical Care s posílením o 3,6 % po lepší, náhledu analytiků JPMorgan a akcie Bayeru +3,7 %, které reagovaly na vzestup tržeb v hospodářských výsledcích. Ztratily naopak po výsledcích akcie Allianz -0,73 %. Na výsledky negativně reagovala Saint-Gobain, přítomná i v ČR.

Evropský index Stoxx připsal 0,95 % na 387 bodů a francouzský CAC +0,46 % na 4889 bodů, britský FTSE 100 +0,14 %. Akcie společnosti Reed Elsevier Plc -4,97 % poklesly po hospodářských výsledcích. Řecký index Athex Composite poklesl o 2 % na 909 bodů. 

Newsletter