Evropské indexy rostou o 2 %. Krátkodobá korekce trendu?

Evropské akcie dnes prožívají technickou rally a téměř všechny hlavní evropské indexy rostou o přibližně 2 procenta. Investoři se po vlně výprodejů opět vrací na akciový trh a hledají nákupní příležitosti. Také jistě dochází k zavírání „short“ pozic před víkendem.

Sektory automobilů a bank jsou dnes nejsilnější a přidávají okolo 2,5 % poté, co tradeři začali opět nakupovat po silných propadech, které jsme zaznamenali v polovině tohoto týdne. Americkým trhům včera hodně pomohly komentáře člena Fedu Bullarda, že by Fed měl kvůli turbulentním trhům pokračovat s kvantitativním uvolňováním i po termínu jeho plánovaného ukončení v tomto měsíci. Také průmyslová data z Ameriky povzbudila sentiment, neboť překvapila růstem o 1 % při očekávání 0,4 %.

Jestřábi z Fedu polevují. Propad trhů – odklad konce QE?

Bude jistě zajímavé sledovat, zdali je dnešní rally pouze krátkodobá technická korekce, na níž naváže pokračující poklesový trend, jak se shoduje většina investičních i technických stratégů. Proti většinovému názoru jde stratég Citibank Tobias Levkovich, který doporučuje po poklesech akcií jejich nákup a věří, že akcie mají v příštím roce potenciál růst o 21 %.

DAX aktuálně +1,89 %

CAC40 aktuálně +1,81 %

FTSE100 aktuálně +1,24 % 

Newsletter