Facebook opět drtí analytiky. Wall Street skončila smíšeně

Provozovatel známé sociální sítě Facebook dnes po trhu reportoval výsledky svého hospodaření za poslední tři měsíce. A jak už je jeho dobrý zvykem, opět porazil veškerá očekávání. Sama Wall Street pak skončila smíšenými čísly.

Upravený zisk na akcii Facebooku skončil na 97 centech, přičemž očekáváno bylo 82 centů.  Příjmy dosáhly 6,44 miliardy dolarů, predikce pracovala s 6,02 miliardami. Hlavní část (6,24 miliard USD) pochází z reklamy, z toho 5,42 miliard z té mobilní.

Měsíční počet uživatelů dosáhl 1,71 miliardy, což rovněž předčilo očekávaných 1,69 miliardy. V průměru získal Facebook z každého uživatele 3,82 dolarů. V předchozím kvartále toto číslo dosáhlo 3,32 dolarů. Operační marže se pak oproti 31 % z předchozího roku zvýšila na 43 %.

Facebook rovněž drží poměrně velký objem volné hotovosti. Dle posledních čísel dosahuje více jak 23 miliard dolarů. I přesto, že díky předchozím akvizicím (Instagram, WhatsApp, Oculus) jde o znatelně nižší sumu, stále je to dostatek na další možné nákupy jiných firem.

Akcie provozovatele sociální sítě v aftermarketu rostou o více jak 6,5 %.

Samotná Wall Street pak zakončila ve smíšených číslech. Index S&P 500 spadl o -0,12 %, což odpovídá 2166,59 bodům. Dow Jones rovněž klesl, a to o -0,01 %, aby tak zakončil na 18 472,17 bodech. Technologický Nasdaq jako jediný, především díky dalšímu růstu společnosti Apple (+6,5 %), vzrostl o +0,58 % až na 5139,8 bodů.

Ještě před koncem obchodování bylo zveřejněno rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách. Banka je ponechala na stávajících úrovních, i přesto však vyjádřila pozitivní přesvědčení o ekonomickém vývoji země, především pak v oblasti trhu práce a spotřeby.

Newsletter