Dolar mírně sílí v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Proti euru se obchoduje na úrovni 1,1900 EURUSD. Měny regionu ve ztrátě. Koruna se obchoduje nad 25,50 za euro.

FinTech Daily: Bitcoin odsouzen k zániku?

BlackRock spouští aplikaci iRetire zaměřenou na poradenství v zajištění na důchod. Průzkum bezpečnosti plateb: Zákazníci nejvíce důvěřují bankám. Jamie Dimon si myslí, že Bitcoin je odsouzen k zániku. To je výběr z dnešní dávky aktualit ze světa FinTech.

BlackRock spouští aplikaci iRetire zaměřenou na poradenství v zajištění na důchod

BlackRock spustil nový nástroj nazvaný iRetire, který plánuje důchodové příjmy, a má pomoci finančním poradcům od příprav vytváření finanční rezervy na důchod. iRetire využívá patentovanou technologii Blackrocku včetně firemních CoRI indexů důchodových příjmů a analýzy rizik ze své platformy Aladdin.

 „iRetire pomáhá poradcům řešit tento problém tím, že jim ukáže klientovy vyhlídky, a činí rozhodnutí o tom, kolik ušetřit, kdy odejít do důchodu a jak moc utrácet, aby mohly být zachovány příjmy, které klienti chtějí“, řekl prezident BlackRocku Rob Kapito.

Průzkum bezpečnosti plateb: Zákazníci nejvíce důvěřují bankám

Nový průzkum Asociace amerických bankéřů opět potvrdil, že drtivá většina spotřebitelů nejvíce důvěřuje bankám ohledně bezpečnosti plateb. Na otázku „Komu věříte nejvíce ohledně bezpečnosti Vašich plateb?“ 75 % lidí odpovědělo, že bankám. Telekomunikačním společnostem naopak důvěřuje pouhé procento dotázaných.

Komu věříte nejvíce ohledně bezpečnosti Vašich plateb?
    2015 2014
Bankám   75% 73%
Telekomunikačním společnostem   1% 1%
Hlavním maloobchodníkům   1% 2%
Alternativním poskytovatelům plateb   4% 8%
Nejsem si jistý   18% 16%

Průzkum také zjistil, že 6 % spotřebitelů používá mobilní aplikaci na svém telefonu pro placení. Nejoblíbenější byly:

PayPal — 45 %

Apple Pay — 42 %

Google Wallet — 11 %

Jamie Dimon si myslí, že Bitcoin je odsouzen k zániku

Bitcoin může být nejžhavější téma finančních technologií, ale Jamie Dimon jím ohromen není. „To se prostě nestane. Není vlády, která by se s tím dlouhodobě smířila“, řekl generální ředitel JPMorgan Chase o virtuální měně 4. listopadu na Fortune Global Forum, a dodává: „Je to tak trochu roztomilé. Mnoho senátorů a kongresmanů bude říkat: „Podporuji inovace v Silicon Valley,“ ale nebude žádná měna, která by obcházela státní kontrolu.“

Technologie „blockchain“, která umožňuje Bitcoinu fungovat, by mohla být na druhé straně tzv. game changerem, přiznal Dimon.

 

Pojem „fintech“ je v podstatě zkrácení a spojení slov „finance“ a „technologie“. Jedná se o fúzi správy financí s technologickým sektorem, který zahrnuje internet, mobilní a sociální technologie, cloud computing a mnoho dalších. Tedy de facto všechno, co inovuje současný finanční systém.

Do archivu článků FinTech Daily se podívejte ZDE

Newsletter