FinTech Daily: Boj o Millennials

Konec prostředníků? Boj o Millennials. To je výběr z dnešní dávky aktualit ze světa FinTech.

Konec prostředníků?

Prostředníci a doba modernizace finančních služeb nejdou k sobě. Nově vznikající startupy cítí velký potenciál právě ve zrychlení a zjednodušení těchto zastaralých a nedostatečně pružných procesů bank.

Příkladem by se dal označit i Currency Cloud. Navázáním spolupráce se společností Fidor Bank, mnichovskou digitální bankou získal funkci, která mu nyní poskytuje end-to-end řešení. Tedy od jednoho konce procesu rovnou k tomu poslednímu právě s vynecháním co největšího možného počtu mezičlánků.

Tím se zákazníkům šetří náklady, které by právě mezičlánky „spolykaly“. A na úsporu nákladů budou zákazníci slyšet.

Boj o Millennials

Velké banky a ostatní instituce vedou bitvu o skupinu zvanou Millennials a zatím vyhrávají banky. Dva ze tří zákazníků volí právě je. Podle FICO Millennial Study 2014 si tyto dvě třetiny otevírají účty u jedné ze čtyř největších bank ve Spojených státech: Bank of America, Chase, Citi, nebo Wells Fargo.

Sice mladší zákazníci v současné době netvoří ziskovou skupinu, ale pro většinu bank a institucí je získávání těchto zákazníků součástí dlouhodobého obchodního a marketingového plánu.

Zde je pět programů používaných Liberty Bank for Savings pro přilákání této skupiny: Taco Crawl (restaurace), retro basebalové košile, studentské dluhové workshopy, komické infografiky, nebo dětské festivaly.

Pojem „fintech“ je v podstatě zkrácení a spojení slov „finance“ a „technologie“. Jedná se o fúzi správy financí s technologickým sektorem, který zahrnuje internet, mobilní a sociální technologie, cloud computing a mnoho dalších. Tedy de facto všechno, co inovuje současný finanční systém.

Do archivu článků FinTech Daily se podívejte ZDE

Newsletter