FinTech Daily: Londýnský FinTech má slušně našlápnuto

 

Londýnský FinTech má slušně našlápnuto. Žádné Vánoce pro mobilní platby. To je výběr z dnešní dávky aktualit ze světa FinTech. 

Londýnský FinTech má slušně našlápnuto

Budoucnost londýsného fintech sektoru vypadá velmi slibně. Britská vláda totiž oznámila, že plánuje otevřít 100 000 nových pracovních míst ve fintech sektoru do roku 2020, což by znamenalo růst o téměř 80 % vzhledem k současným 130 000 fintech pozicím. 

Podle odhadů bude budoucnost fintech sektoru založena více na spolupráci jednotlivých firem. Ta přinese více nápadů, více zdrojů a i více úspěchů. Doufejme, že mezi spolupracujícími institucemi budou i velké banky, které nezůstanou pozadu, chopí se příležitosti a všichni společně začnou nabízet lepší služby klientům – s menšími náklady, minimálními riziky a maximální přidanou hodnotou. 

Žádné Vánoce pro mobilní platby

Zákazníci budou chladní k mobilním platbám i během vánočních nákupů. Podle dat Bankrate.com je 14% dospělých ve Spojených státech využívá mobilních peněženek jako Apple Pay, Android Pay, nebo Samsung Pay. Nejrozšířenějšími způsoby placení jsou stále hotovost (téměř 40%), debetními kartami (více než 30%), kreditními kartami (více než 20%). Jediným klasickým méně využívaným nástrojem jsou šeky (asi 4%).

Podle respondentů ostatní způsoby plateb jsou výhodnější a jako hlavní důvod uvádějí strach z bezpečnosti těchto peněženek. Naopak zástupci z odvětví tvrdí, že jsou mnohem pohodlnější a bezpečnější než používání čipových karet.

Pojem „fintech“ je v podstatě zkrácení a spojení slov „finance“ a „technologie“. Jedná se o fúzi správy financí s technologickým sektorem, který zahrnuje internet, mobilní a sociální technologie, cloud computing a mnoho dalších. Tedy de facto všechno, co inovuje současný finanční systém.

Do archivu článků FinTech Daily se podívejte ZDE

Newsletter