FinTech Daily: Místo hesel biometrické údaje

Kolísání Bitcoinu. Kdo posílá peníze a proč? Místo hesel biometrické údaje. To je výběr z dnešní dávky aktualit ze světa FinTech.

Kolísání Bitcoinu

V posledních několika dnech cena Bitcoinu prolomila cenu 300 dolarů a nyní se pohybuje na úrovni téměř 450 dolarů. Takto vysoká cena byla naposledy v listopadu roku 2014. Od té doby se pohybovala s mírnými výkyvy od 200 do 300 dolarů.

Růst bitcoinu až o 70 procent. Co dál?

Kdo posílá peníze a proč?

Podle výzkumu provádí devizové operace 54 % mužů a 46 % žen. Dále z něj vyplívá, že průměrný věk zákazníků je 42 let.

Největší skupinou jsou expatrianti. Jejich průměrný příjem se pohybuje mezi 1200 dolary a 4000 dolary a platbu si zajišťují průměrně 4 – 5krát za rok. Přibližně stejně velké zastoupení mají další pracovníci, jejichž plat se pohybuje průměrně od 250 dolarů do 900 dolarů. Platba probíhá 12krát až 14krát do roka. Menší podíl už mají turisté. Ti obdrží platbu většinou v případě nouze, nebo nepředvídatelné události. Nejmenší skupinou jsou lidé, kteří si posílají peníze sami sobě, pouze v jiné měně.

Výzkum provedli společnosti Anthemis Research a UN Population Division.

Místo hesel biometrické údaje

MBank, první mobilní polská banka zavádí přihlašování pomocí biometrických údajů. V několika posledních týdnech se snaží realizovat svůj cíl odstraňování hesel. Identifikace při přihlášení k mobilnímu bankovnictví pomocí otisku palce na iPhonech a Android telefonech je realitou v bance Lodz už od začátku října.

„64 % našich firemních zákazníků již používá smartphone, který tuto možnost přihlášení otiskem prstu umožňuje.“ Říká Marcin Gierlicz specialista projektu elektronického bankovnictví mBank. „Rozhodli jsme se zavést tuto metodu, která garantuje vysokou míru bezpečnosti a pohodlí.“

Banka i tak dál přijímá a rozvíjí i přihlašování hesly. Koncem října oznámila mTM (P2P) aplikaci pro převod peněz.

Pojem „fintech“ je v podstatě zkrácení a spojení slov „finance“ a „technologie“. Jedná se o fúzi správy financí s technologickým sektorem, který zahrnuje internet, mobilní a sociální technologie, cloud computing a mnoho dalších. Tedy de facto všechno, co inovuje současný finanční systém.

Do archivu článků FinTech Daily se podívejte ZDE

Newsletter