FinTech Daily: Titul z digitálního bankovnictví?

Další banky následují průkopníky. Univerzitní titul z digitálního bankovnictví a financí? Bloom vyhrál grant od LauchKC. To je výběr z dnešní dávky aktualit ze světa FinTech.

Další banky následují průkopníky

V polovině měsíce strhlo prvních devět bank lavinu. Dnes se k nim připojuje dalších 13, které podporují bitcoin blockchain ve finančním sektoru, Celkový počet se tedy rozrostl na 22. Pokud tedy mluvíme o blockchain, jedná se o software, který vytváří mantinely pro bitcoin. Očekává se snížení nákladů, zrychlení a zjednodušení celého procesu. Zatím ve své nejjednodušší formě zaznamenává všechny transakce vztažené ke kryptoměně.

Nově zapojené banky: Bank of America, BNY Mellon, Mitsubishi UFJ Financial Group, Citi, Commerzbank, Deutsche Bank, HSBC, Morgan Stanley, National Australia Bank, Royal Bank of Canada, SEB, Societe Generale a Toronto-Dominion Bank.

Vyjádří podporu bitcoinu i další banky, nebo stále očekávají, jestli software nepůjde využít i pro tradiční měnu?

Univerzitní titul z digitálního bankovnictví a financí?

V Polsku jdou inovativní cestou. Na Univerzitě v Lodži otevřeli tříletý program pro 100 studentů podporovaný bankou mBank a Accenture zaměřený na porozumění měnícímu se prostředí bank v digitálním věku.

Univerzita otevírá dva obory- Bankovnictví 3.0, nebo IT ve financích. To není jediný program školy zaměřený na inovace. Už na počátku roku začala přijímat zájemce o 50hodinový online kurz Fintech 101: Porozumění finanční technologii.

Bloom vyhrál grant od LauchKC

Během Techweek Kansas City, který se snaží podporovat místní podnikatele a technology, bylo vybráno z 500 uchazečů deset vítězů. Devět startupů bylo oceněno porotou a desátý byl vybrán veřejností.

Kromě peněžní odměny 50.000 dolarů získali výherci 12 měsíců bezplatného nájmu v Kansas City a možnost pracovat s místními představiteli průmyslu a lokálními podnikateli.

Pojem „fintech“ je v podstatě zkrácení a spojení slov „finance“ a „technologie“. Jedná se o fúzi správy financí s technologickým sektorem, který zahrnuje internet, mobilní a sociální technologie, cloud computing a mnoho dalších. Tedy de facto všechno, co inovuje současný finanční systém.

Do archivu článků FinTech Daily se podívejte ZDE

Newsletter