Fotbalové Euro zvedlo Fortuně zisk až o 10 %, čekají analytici

Sázkové společnosti Fortuna v prvním pololetí vzrostl čistý zisk meziročně o pět až deset procent zhruba na 135 až 142 milionů korun. Vyplývá to z odhadů analytiků. Objem přijatých sázek se podle prognóz zvýšil o čtvrtinu zhruba na 14 miliard korun. Motorem bylo především fotbalové Euro, které se konalo v červnu a červenci ve Francii. Výsledky Fortuna zveřejní ve čtvrtek před otevřením pražské burzy. 

„Očekáváme pokračující meziroční růst objemu přijatých sázek, který by měl být mimo jiné podpořen mistrovstvím Evropy ve fotbale. Druhé čtvrtletí by mělo být poměrně příznivé z pohledu výsledků sportovních utkání,“ uvedl analytik J&T Banky Milan Lávička. To by podle něj mohlo částečně tlumit pokračující pokles marží v důsledku přesunu sázejících na internet, kde se sází bez manipulačního poplatku. Podíl internetových sázek na celkových kurzových sázkách v ČR loni vzrostl na 86,8 procenta.

„Předpokládám pokračující růst objemu přijatých sázek, který by měl stát i za očekávaným růstem pololetního zisku a tržeb. A to i navzdory růstu sázkové daně v ČR od ledna tohoto roku,“ doplnil analytik Petr Hlinomaz. Loterijní daň se letos zvýšila z 20 na 23 procent.

V poslední době se objevily spekulace, že Fortuna chce prodat svou loterijní část. Ta se ovšem podílí na celkovém objemu přijatých sázek pouze zhruba dvěma procenty.

MfD: Sázková skupina Fortuna prodává svou loterii

Fortuna Entertainment Group se zaměřuje hlavně na kurzové sázky. Působí v Česku, na Slovensku, v Polsku a Maďarsku. Loni zvýšila čistý zisk meziročně o 22,5 procenta zhruba na 527 milionů korun. Objem přijatých sázek vzrostl o 26,1 procenta na 22,9 miliardy Kč.

Pro investory bylo zklamáním rozhodnutí, že společnost letos ani v příštím roce nebude vyplácet dividendu. S akciemi Fortuny se obchoduje na pražské a varšavské burze, majoritním vlastníkem je finanční skupina Penta.

Newsletter