Hledáte práci?

Jako každý rok, tak i letos vyšel z dílny Glassdoor report o nejlepších zaměstnavatelích. K žebříčku se využívá ta nejvíce vypovídající metrika – reálná spokojenost samotných zaměstnanců. Kdo „soutěž“ o nejlepšího zaměstnavatele vyhrál? Prozradil server Monty Rich.

Bain & Company

Na prvním místě se umístila firma, o které jste pravděpodobně nikdy neslyšeli. Jedná se o poradenskou společnost zabývající se strategiemi, marketingem nebo IT. Její služby využívají lídři po celém světě. Zaměstnanci si pochvalují především firemní benefity a inteligenci svých kolegů.

Facebook

Největší sociální síť světa je dlouhodobě vysněným pracovištěm nejen čerstvých absolventů. Důvodem může být firemní otevřenost a kultura, která nepotlačuje individuality. “Je mi 55 let a pracuji ve firmě, kde je věkový průměr 28. Nikdy jsem nebyl šťastnější”, uvedl jeden ze zaměstnanců a dodal, že nejvíce si cení stylu řízení Marka Zuckerberga.

Boston Consulting Group

Další poradenská firma v žebříčku. Zaměstnanci oceňují prostředí, ve kterém dochází ke skvělé spolupráci. Management se opravdu zajímá o rozvoj svých lidí a poskytuje konstantní zpětnou vazbu. 

Google

Technologický gigant je, podobně jako Facebook, dlouhodobě velice žádaným zaměstnavatelem. V Googlu, kde se veškerá rozhodnutí dělají na základě dat, si ze všeho nejvíce cení programátorů. Pokud je vám kód blízký, rozhodně zkuste svě štěstí. “Snídaně, oběd i večeře zdarma. Fantastické firemní párty, výlety… a nikoho nezajímá, jestli používáte Facebook, nakupujete na Amazonu, máte iPhone nebo odmítáte užívat Google+”

World Wide Technology

Zde nepříliš známá technologická společnost, které jsou blízké pojmy jako big data, cloud nebo security. Lidé ve WWT si pochvalují management a jeho vůli ke změnám. Zároveň si váží ohromné podpory ve zdravotních, zubařských a dalších výdajích.

Newsletter