HSBC: Žhavý akciový tip, u kterého nesmíte chybět

Připravte se, americké akcie porostou! Tak zní slova analytického týmu banky HSBC, který na základě technické analýzy představuje svůj žhavý akciový tip. Do čeho tedy investovat?

Analytici banky pod vedením Murrayho Gunna, specialisty na technickou analýzu, upozorňují na to, že množství indikátorů poukazuje na brzkou rally indexu S&P 500. Z hlediska času jde prý o otázku pár týdnů.

Z čeho žije Wall Street?

„Akcie průmyslových společností, které jsou součástí indexu S&P 500, jasně vykazují růstový signál, a to v podobně rostoucího momenta a býčím směru ukazatele cyklických trendů,“ přepisuje Gunnova slova server Business Insider.

„Obdobně je na tom i FANG index, složený z akcií společností Facebook, Amazon, Netflix a Google. V tomto případě zafungovala skvěle původní rezistence na úrovni 23 909,25 bodech, ze které se po jejím proražení stal velice silný support.“

Gunnův výhled pak potvrzuje i ukazatel Elliottových vln, jenž, zjednodušeně řečeno, funguje na základě představy o tom, že se trhy pohybují v opakujících se fází růstu a poklesu, jejichž součástí je pohyb cen v opakujících se vlnách. A právě výše zmiňované grafy jasně signalizují nástup býčí, neboli růstové, fáze.

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Fin a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter