Investiční firma Carlyle kupuje největší značku prádla v Beneluxu

Americká investiční společnost Carlyle koupí nizozemského výrobce dámského prádla Hunkenmöller, který je největší značkou běžně prodávaného prádla v Beneluxu. Vyplývá to z dnešního sdělení americké firmy. Cena se podle zdrojů může blížit 500 milionům dolarů (12,3 miliardy Kč).

Hunkenmöller, který vznikl v roce 1886 jako dílna na korzety v Amsterodamu, má nyní v Evropě 700 prodejen. Od roku 2010 jej vlastní evropská investiční firma PAI Partners.

Podmínky transakce Carlyle neoznámila. Informované zdroje agentuře Reuters řekly, že firma zaplatila zhruba osminásobek provozního zisku Hunkenmölleru, což by bylo kolem 440 milionů eur. PAI počátkem roku dala na vědomí, že Hunkenmöller nabízí k prodeji, a cenu odhadla na zhruba 500 milionů USD. O firmu se už zajímali jiní investoři, například společnost Sycamore.

„Dámské prádlo je v maloobchodním sektoru velmi atraktivní segment, který je méně zaplněný než jiné kategorie,“ řekl Reuters šéf evropské divize Carlyle Marco De Benedetti. Firma už investovala do evropských maloobchodních prodejců textilu Moncler a Twin Set.

Newsletter