Americké výnosy navýšily pokles a dolar ztráty nad 1,0510 za euro. Důvodem nad očekávání slabá data z trhu práce. Měny regionu v zisku. Koruna zpevnila pod 24,40 za euro.

Investiční hvězda „+6200 %“ radí: Brexit nebude, nakupujte

Pokud jde o načasování trhu, jen málokdo porazí Huanga Weimina. Jestliže vám toto jméno nic neříká, není se čemu divit. Až do minulého roku byl tento manažer hedgeového fondu zcela neznámou osobou, což se změnilo, když na růstu a následném propadu čínských akcií dosáhl zhodnocení +6200 % a dalších +60 % v letošním roce. Jak se na současnou situaci dívá tato investiční hvězda? Pozitivně. Je načase nakupovat.

Žhavým tipem je index Shanghai Composite, který by podle Weiminova očekávání měl v příštím čtvrtletí vzrůst až o 18 %. Hlavním motorem je pozdržení změny pravidla zakazujícího primární emise akcií firem nově vstupujících na trh, stejně tak by měl přispět i stabilní jüaun, o který se před říjnovým zařazením do koše světových rezervních měn stará čínská centrální banka. Na tento vývoj by neměl mít vliv ani výsledek aktuálního hlasování o brexitu. Weimin je přesvědčen, že Britové Unii neopustí. A i kdyby, což je podle investora vysoce nepravděpodobné, čínské akcie by odchodem zasaženy nebyly.

„Na trzích se rýsuje světová akciová rally,“ řekl pro agenturu Bloomberg Weimin. „Třetí čtvrtletí se ponese ve znamení výrazné obnovy trhů, a to jak v Číně, tak i v zahraničí,“ dodal.

Investiční nálada se ve druhé největší ekonomice světa zlepšuje. Podle průzkumu společnosti Shenzhen Investment Consultant se více jak polovina čínských hedgeových fondů chystá v červnu ještě nakupovat, zatímco pouze 4,6 % z celku naopak prodávat. Pozitivní naladění nezkazilo ani odmítnutí zařazení čínských akcií do světového indexu MSCI.

Jak vypadá úspěšný den? Zelená +500 %

Dlouhodobější výhled už však tak zářný není. Poslední kvartál a následně i rok 2017 by se v tak pozitivních číslech už nést nemusel. Hlavní argumentem je Fed. Te byl měl dle investora po amerických prezidentských volbách navýšit úrokové sazby, což by následně vytvořilo tlak na akciové trhy.

„Do konce září by trhy měly být ve stabilním módu,“ míní Weimin. „Rok 2017 však bude o něco riskantnější, jelikož hlavní podpora trhu odezní.“

Index Shanghai Composite by během příštích dvou až tří let neměl překročit hranici 3430 bodů, která je o 30 % výše než letošní intradenní low na 2638,3 bodech. Jako předloha této predikce posloužila situace před rokem 2005, kdy byly odstraněny obchodní restrikce omezující dosud neobchodované státní akcie. Nejvíce by se pak mělo dařit titulům ze sektoru zemědělství a chemie.

 

Newsletter