Investory láká Facebook, Češi věří Bank of America

Facebook se stal nedílnou součástí života nejen většiny běžných lidí, ale i investorů. V letošním prvním čtvrtletí totiž patřily na burze jeho akcie mezi investory ve světě k nejpopulárnějším. Velký zájem byl také o Apple a Amazon. Pro české klienty Saxo Bank se staly nejzajímavější akcie Bank of America. Češi ve velkém nakupovali také akcie skupiny Google a firmy poskytující informační služby pro zdravotnická zařízení.

Uplynulé čtvrtletí bylo pro akcie velmi nestabilní. Index European Stoxx-600 zažil nejhorší čtvrtletí od roku 2009. Pětici světově nejobchodovatelnějších firem na platformě Saxo Bank ovládla sociální síť Facebook. Na druhé příčce se umístil Apple a jako třetí nejzajímavější byly akcie společnosti Amazon. Pomyslnou bramborovou medaili si odnesla firma Vestas Wind Systems, která se zabývá vývojem, výrobou, prodejem a údržbou větrných elektráren a páté nejoblíbenější byly akcie skupiny Google podniků společnosti Alphabet Inc.

Top 5 nejobchodovanější akcie (celosvětově) mezi klienty Saxo Bank

  1. Facebook Inc.
  2. Apple Inc.
  3. Amazon
  4. Vestas Wind Systems
  5. Alphabet Inc. – A Shares

„Nepřekvapuje mě, když vidím, že nejpopulárnějšími akciemi mezi klienty Saxo Bank v prvním čtvrtletí roku byly akcie Facebooku (na grafu růžová barva), Googlu, Applu a Amazonu (modrá barva). Tyto společnosti podávaly v loňském roce stabilní výkony. Technologické společnosti jsou v přední linii nové ekonomiky a současné ceny jim přejí,“ uvedl Pavel Drahotský, ředitel Saxo Bank pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. Dodal, že Facebooku se dařilo díky 10procentnímu nárůstu ceny akcií. Dobré výnosy a růst příjmů z reklamy společnost podpořily. Amazon ve stejném čtvrtletí nejprve propadl o 12 procent a následně posílil ke dnešku o více než čtvrtinu. To je excelentní příklad příležitosti pro trading, dodal Drahotský.

 

 

Čeští klienti Saxo Bank podle čtvrtletních výsledků nejvíce věří Bank of America. O akcie banky byl největší zájem. Investoři z České republiky také hodně nakupovali akcie společnosti WebMD Health Corporation, která poskytuje informační služby pro zdravotnická zařízení. Na třetím místě akcie skupiny Google (Alphabet), čtvrtou příčku obsadila společnost Apple a pětici nejobchodovanějších firem uzavírá biofarmaceutická společnost Medivation, která se zaměřuje na vývoj terapie k léčbě závažných onemocnění, u nichž existují omezené možnosti léčby.

Top 5 nejobchodovanější akcie v ČR mezi klienty Saxo Bank

  1. Bank of America
  2. WebMD Health Corp
  3. Alphabet Inc. – A Shares
  4. Apple Inc.
  5. Medivation Inc.   

Podle Drahotského se zdá, že  klienti odhadli dobře hodnotu Bank of America. Akcie banky byly v únoru na dvouletém minimu a klienti správně vnímají skutečnost, že většina evropských bank je stále na sestupné trajektorii (modrá Deutsche Bank, fialová Bank of America, na NYSE), většina amerických bank si prošla podstatně hlubším ozdravným procesem. Celé téma podle něj ještě umocňuje očekávání růstu úrokových sazeb v USA. Drahotský také doplnil, že také další u českých klientů oblíbené firmy vykazují růst, například akcie firmy Medivation zpevnily v poslední době o více než pět procent.

Newsletter