Ivanka Trump z Berlína: Potenciál žen v ekonomice leží ladem.

Podle Ivanky Trumpové, dcery amerického prezidenta Donalda Trumpa, leží potenciál žen ve světové ekonomice do značné míry ladem. „V průmyslových zemích nepokulháváme tak silně jako v rozvojových zemích, ale stále před sebou máme mnoho práce,“ řekla Trumpová pro německou televizní stanici ZDF. Proto je podle ní důležité se setkávat, vyměňovat si myšlenky a diskutovat o úspěšných modelech.

Včera se první dcera Spojených států spolu s kancléřkou Angelou Merkel či nizozemskou královnou Máximou zúčastnila mezinárodního summitu s názvem Women20 Summit v Berlíně. „Myslím, že je třeba se zaměřit na zcela specifické překážky žen v přístupu k trhům, kapitálu a sítím,“ řekla Trumpová.

Švédsko: Jak být nejlepší zemí pro ženy?

Pětatřicetiletá poradkyně amerického prezidenta kritizovala například to, že kvóty pro ženy v přírodních a inženýrských vědách jsou stále jen zbožným přáním. Nesmíme prý připustit, aby podíl žen v těchto oborech dále klesal. Její tatínek je přitom médii často kritizován za své negativní výroky o ženách. „Samozřejmě jsem slyšela kritiku médií, ale vím osobně, i od tisíců žen, které po desítky let pracovaly pro mého otce, že jsou důkazem, že jim můj otec s důvěrou přisuzuje stejný potenciál jako mužům,“ řekla na konferenci.

Trumpová také chválila německou kancléřku jako skvělý příklad ženy v oblasti vědy „a samozřejmě také ženy na nejvyšší politické úrovni.“ Merkelová je podle ní v mnoha ohledech průkopnicí. Po setkání Ivanka o Merkelové básnila, že „byla velmi milá a srdečná.“ Aby také ne, pro německou kancléřku bylo setkání výbornou příležitostí, jak si otevřít důležitý komunikační kanál vedoucí blízko k uchu amerického prezidenta, komentovala setkání televizní stanice na svém webu.

Trumpová však zatím vypadá, jako by svou roli v nejvyšších patrech americké politiky teprve hledala: „Poslouchám, hodně se učím a snažím se zjistit, jak mohu i já něčeho dosáhnout,“ řekla na konferenci. Jednu roli však podle ZDF zastává opravdu důsledně – nenechat se vyprovokovat a zdvořile obhajovat a bránit svého otce. A to i když jde o výroky na adresu žen.

Muži vs. ženy ve světě investic. Jak je to v ČR?

 

Newsletter