Jak bude hrát Tesla? Musk připravuje streamovací službu

Auta, baterie, raketoplány a… streamování hudby. Šéf a zakladatel firmy Tesla, Elon Musk, se rozhodl vstoupit do nového odvětví. Chystá se pod hlavičkou jedné z nejznámějších světových firem nabízet streamování hudby. Co všechno je známo o nové službě?

Minulý týden unikla skrze server Recode zpráva, že společnost Elona Muska kontaktovala hned několik hlavních hudebních vydavatelství ohledně licencí pro novou hudební službu, která by měla přijít v balíčku společně s elektromobily Tesla. Vše již během června naznačil sám Musk.

„Hudbu poslouchám, a to zejména v autě. Co se týče výběru, myslím si, že oznámíme velmi zajímavé věci. Není ale jednoduché najít dobré playlisty. V současné době máme ucházející výběr, ale myslím si, že v konečně fázi to bude vážně skvělá služba,“ uvedl vizionář. Koncem své řeči, podle serveru Market Watch, potvrdil, že oznámení přijde „tento rok“.

Jaký je Elon Musk vůdce?

O několik dní později už Musk tweetoval o novém playlistu. Jeho firma se tak ani nesnaží skrývat, že má nějaké eso v rukávu.

„Věříme, že je velmi důležité našim zákazníkům poskytnout co nejlepší automobilový zážitek. Klienti tedy budou mít možnost poslouchat hudbu z jakéhokoliv zdroje chtějí. Cílem je poskytnout co nejvíce zábavy a skvělý pocit,“ uvedl pro server Recode mluvčí firmy.

Když se na tento nápad podíváme z podnikatelského hlediska, i na Elona Muska by to mohlo být až příliš. Například největší streamovací služba Spotify čelí zvyšující se ztrátě i přes 50 milionů uživatelů. Na vině jsou zejména předražené poplatky za autorská práva.

Fantazie bez uzdy: Tesla dražší než Apple? Ano, jde to

Není nutno dodávat, že Tesla může jen těžko dosáhnout počtu 50 milionů uživatelů. Pak se nabízí otázka, jak moc nákladově efektivní tato služba bude. Cílem firmy je prozatím produkovat 500 tisíc aut ročně, čímž by se ale uživatelská základna pro streamovací službu příliš nezvýšila. Další z možností, kterou server Market Watch uvedl, je přenášení radiového signálu pomocí satelitu, a tedy napojení na sesterskou firmu SpaceX. Reálnější se však zdá spolupráce s některou z existujících streamovacích služeb jako právě Spotify nebo Apple, popřípadě velké akvizice podobných firem jako Sirius XM Holdings nebo Pandora Media.

Spokojený Elon Musk. Tesla si dojela pro další historické prvenství

Podle dostupných informací si nejsou americká média jistá, zda by mohli novou službu využívat i jiní lidé než zákazníci Tesly. To vše zůstává otazníkem, ale pro lepší představu si alespoň můžete pustit první Tesla playlist.

Newsletter