Jak (ne)vydělat na Bigfootovi?

Existuje Bigfoot, nebo jde pouze o podvrh? To je otázka, kterou si sice mnozí z nás určitě nekladou, ovšem existují i tací, kteří ano. A právě ti se rozhodli existenci neznámého druhu hominida dokázat. Potřebují k tomu však kapitál, a proto se obrací na investory. Jak se tedy dá na Bigfootovi vydělat?

Společnosti BigFoot Project Investments se dlouhodobě zabývá nalezením důkazů o existenci amerického seskveče. K dosažení svého cíle však potřebuje peníze, a proto se rozhodla provést prvotní emisi svých akcií, díky které chce vybrat 15 milionů dolarů. Podle serveru Fortune vyplnila společnost žádost o veřejnou emisi celkem 20 milionů akcií za cenu 0,75 dolarů za kus.

„Bigfoot Project Investments se plánuje stát nejdůvěryhodnějším a nejspolehlivějším zdrojem materiálů, a to včetně dokumentů, fyzických důkazů a očitých svědectví, o existenci Bigfoota,“ popisuje svůj podnikatelský plán sama společnost. „Hlavním zdrojem příjmů bude prodej dokumentů a dalších informačních zdrojů týkajících se progresu našeho hledání,“ dodává.

Základna firmy je situována ve městě Henderson ve státě Nevada. Již v minulosti podnik nabídl ke koupi 30 milionů kusů akcií, aby tak získal dodatečné 3 miliony dolarů. Podle informací americké Komise pro cenné papíry firma disponuje 208 miliony kusů akcií, které jsou v rukou 116 akcionářů. Dosud však se samotným titulem nebyl proveden žádný obchod.

Tržby i hotovost na nule. Přesto miliardová hodnota?

Roční příjmy BigFoot Project Investments dosahují 5 440 dolarů, přičemž za loňský rok se její celkový výsledek hospodaření zastavil ve ztrátě 25 tisíc dolarů. Roční obrat se pak pohybuje v rozmezí 50 tis. až 500 tis. USD.

Pravdou je, že tento netradiční způsob podnikání je spjat s riziky, na které poukazuje i sama firma. Jedná se především o otázku zájmu o dokumenty, kde by první vlajkovou lodí mělo být speciální DVD. Další překážkou je pak neexistence trhu pro samotnou akcií firmy. Je tedy možné, že by potenciální investoři nebyli schopni titul přeprodat.

Pokud tedy hledáte nevšední investici, která by zpestřila Vaše portfolio, vězte, že BigFoot Project Investments má (zatím) povolení pouze pro mimoburzovní obchody (tzv. OTC) pod tickerem BGFT. Na burzovní premiéru si firma bude muset ještě nějaký ten pátek asi počkat…

Newsletter