Dolar se drží v mírném zisku v dolarovém indexu i proti euru. Evropské i americké výnosy rostou. Měny regionu jsou ve ztrátě, jediná koruna dopoledne zpevnila. Kurz se krátce podíval pod support 25,90 za euro, poté ale zisky mírně zkorigoval.

Jak ovlivňuje Trumpova kandidatura jeho business?

Donald Trump, republikánský kandidát na úřad prezidenta Spojených států amerických, na sebe doposud strhnul, nejen v USA, velkou pozornost. Jaký má tato pozornost vliv na jeho soukromé podnikání a obchodní zájmy? Jdou tržby nahoru nebo dolů? Značka Trump je spojena s řadou hotelů, bytů a dalších produktů. Na jedné straně by mohl rostoucí počet politických příznivců prodeje Trumpových produktů zvýšit, na straně druhé by je mohl poškodit rostoucí počet politických kritiků. Která z těchto dvou sil je silnější?

Server Priceonomics se na tuto otázku zaměřil a analyzoval data z vyhledávače ubytování Hipmunk. Porovnal data rezervací nejoblíbenějšího Trump Hotels v minulém roce, tedy roce, kdy se Donald Trump politický neangažoval, s rokem současným. Výsledky? Rezervace Trump Hotels významně klesly. Snížily se o 59 procent ve srovnání se stejným obdobím loňského roku, alespoň podle dat z vyhledávače Hipmunk.

Oblíbenost portálu Hipmunk a rezervace hotelů přes něj rok od roku rostou. V prvním porovnávaném období si Trump Hotels přes něj objednalo 1,7 procenta zákazníků. V druhém sledovaném období pouze 0,7 procenta.

V New Yorku a Las Vegas, se podíl Trump Hotels na celkových rezervacích propadl o více než 70 procent, dokonce i v Atlantic City, kde Trump Hotels dosahují nejvyššího procenta z celkového počtu rezervací.

Na základě dat z jednoho portálu se dají těžko dělat dalekosáhlé závěry. Uživatelé tohoto portálu jsou spíše mladší a spíše z měst, což není úplně reprezentativní vzorek. Jestli značka Trump utrpí trvalejší poškození bude záviset na jeho volební „jízdě“. Alespoň podle dat z portálu Hipmunk se zdá, že pro tuto chvíli bude Trumpův business jeho kandidatura spíše bolet, než že by mu pomohla.

Newsletter