Jsem Boss. Hugo Boss. Chcete mě?

Německá módní značka Hugo Boss je na prý na prodej. Tedy, přesněji řečeno, zhruba 50% podíl, který zbývá investiční společnosti Permira Advisers LLP. Ta v posledních 18 měsících již svůj podíl snížila dvěma vlnami prodejů akcií. Nyní by chtěla zbývající polovinu prodat pomocí jediné transakce, aby dalšími sériemi prodejů institucionálním investorům nedostala cenu akcií pod tlak. Informaci získala od svých zdrojů agentura Bloomberg. Zbývající 50% podíl Hugo Boss, který Permira vlastní přes svou investiční entitu Red&Black, je prý oceněn na zhruba 3,7 miliardy eur.

Akcie Hugo Boss dnes na zprávu reagovaly poklesem až o 3,7 %, seanci ve Frankfurtu nakonec uzavřely o 1,4 % níže. Za posledních 12 měsíců (k 1. srpnu) přitom posílily o 19 %, přičemž index vybraných evropských společností z módního průmyslu odepsal 1,1 %.

Ačkoli sama společnost Permira plán prodeje akcií Hugo Boss popřela, na trhu se již spekuluje, kdo by mohli být potenciální kupci.

„Z hlediska strategického kupce si dovedu představit společnosti Polo Ralph Lauren nebo majitele značek Calvin Klein a Tommy Hilfiger – PVH. Pro některé luxusní značky však Hugo Boss nemusí být dostatečně luxusní,“ prohlásil analytik společnosti Kepler Cheuvreux Jürgen Kolb. Mezi zájemci se mohou objevit i private equity společnosti.

Značka Hugo Boss, známá svými parfémy a obleky, které padly i německému fotbalovému týmu na mistrovství světa v Brazílii, se snaží zapracovat na své atraktivitě. Generální ředitel Claus-Dietrich Lahrs najal návrháře Jasona Wu, který se proslavil například návrhem inauguračních plesových šatů pro Michelle Obamovou, a rozšířil počet obchodů provozovaných přímo společností Hugo Boss. Management zároveň vyvíjí větší kontrolu nad tím, jak je oblečení v obchodech vystaveno.

Podle německého práva je kupující, který přebírá alespoň 30procentní podíl společnosti, povinen učinit nabídku zbývajícím akcionářům. Výjimku může udělit pouze německý regulátor BaFin.

V módním průmyslu a odvětví luxusu v současnosti dochází ke konsolidaci, kdy velké skupiny jako LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton hledají nové zdroje příjmů, zatímco se malé firmy obrací na investory, aby jim pomohli financovat další růst.

Akcie Hugo Boss se dnešním poklesem na cenu 104,40 eur dostaly pod svou průměrnou cílovou cenu, která je podle konsensu agentury Reuters 106 eur. Aktuálně akcii doporučuje k nákupu 10 analytiků, doporučení „držet“ zaznívá od 12 analytiků. Žádný z analytiků dotázaných agenturou Reuters nedoporučuje akcie prodat.

Newsletter