Káva na podporu migrace. Starbucks jde proti Trumpovi

Svět o víkendu zasáhl zmatek kvůli exekutivnímu příkazu amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ten v pátek zakázal vstup na území Spojených států obyvatelům sedmi muslimských zemí. Starbucks reagoval prohlášením, že v příštích letech najme po celém světě až deset tisíc uprchlíků. S odkazem na web firmy to uvedla televize CNBC.

„S novými nařízeními prezidenta nesouhlasíme. Nechceme ani mlčet, když s každým dnem roste nejistota a zmatek nejen v podnikatelských kruzích,“ sdělil CNBC generální ředitel firmy Howard Schultz. „Na světě je více než 65 milionů lidí, kteří jsou Spojenými národy označováni jako ´uprchlíci´. Naše společnost plánuje zaměstnat deset tisíc z nich, a to v 75 zemích, kde provozujeme byznys,“ dodal.

Švejkování: United States of Trump & Jak chutná Trump

Donald Trump v pátek podepsal exekutivní příkaz, v kterém zakázal na 90 dní vstup obyvatel sedmi muslimských zemí do Spojených států. Jde o Sýrii, Irák, Írán, Libyi, Somálsko, Súdán a Jemen. Zástupci justice z Kalifornie, New Yorku, Washingtonu D. C. a dalších třinácti států označili toto rozhodnutí za protiústavní. Příkaz bude ještě podrobněji prošetřen.

Dočasně je příkaz od soboty suspendován, způsobil ale řadu potíží zejména na letištích po celém světě. Administrativní zástupci na letištích v mnohých případech nevěděli, jak na danou situaci reagovat. Zda příkaz platí, či neplatí. To způsobilo další komplikace a následné demonstrace po celých Spojených státech.

Kalendář 4Q výsledků v USA: Zisky porostou. Kolik? Kdo? Kdy?

Starbucks jde proti politice amerického prezidenta i v další oblasti, a to v investování v Mexiku. Tam kavárenský gigant plánuje další rozšíření. „V investování do tohoto zajímavého trhu budeme pokračovat,“ řekl Schultz. „Jsme připraveni dále poskytovat ty nejlepší služby našim zákazníkům, partnerům a jejich rodinám po celém Mexiku. Ti se budou v budoucnu potýkat s obchodními sankcemi, imigračními omezeními a zvýšenými daněmi, my však uděláme vše proto, abychom je podpořili.“ dodal šéf nejpopulárnějšího kavárenského řetězce.

Newsletter