Konferenční hovor O2 ČR: Počkejte si a uvidíte

Po čtvrtletních výsledcích, které celkově vyzněly spíše neutrálně, pořádala společnost O2 ČR konferenční hovor pro analytiky. Co se týče provozních výsledků či trendů do konce roku, ani zde žádné překvapení nepřišlo. Společnost potvrdila svůj výhled pro tento rok, který čeká pokračování poklesu tržeb, ovšem se zlepšujícím se meziročním trendem. Investiční náklady by se měly vyšplhat do úrovně loňského roku, přičemž společnost chce investovat především do oblasti mobilních dat, LTE a nových technologií.

Ve vzduchu byla spousta otazníků ohledně budoucích kroků společnosti, týkající se především tří okruhů: diskutované oddělení divize pevných linek, žádost o úvěr ve výši 24,8 mld. Kč ze strany majoritního vlastníka PPF a ideálně bližší informace ohledně dividendové politiky.

Odpovědi by se daly shrnout do jedné věty: Počkejte si a uvidíte. A doba čekání je v každém případě jiná.

Co se týče oddělení divize pevných linek, společnost v tuto chvíli analyzuje proveditelnost, design a implikaci této varianty a rozhodnutí na základě této analýzy by mělo přijít údajně do několika týdnů, maximálně měsíců. Společnost vyloučila některé spekulace, že se zároveň uvažuje o rozdělení společností na více částí, z nichž některá by následně byla na prodej.

Ad finanční pomoc PPF – analýza této žádosti je v tuto chvíli již v pokročilé fázi a výsledky by měly  být známé v řádu několika dnů, maximálně týdnů. Jakékoli další komentáře k této věci, ať už podmínek financování či zda by šlo o pozitivní či negativní marži pro O2, odmítla společnost komentovat.

V neposlední řadě padly samozřejmě dotazy na téma dividendové politiky – vzhledem ke dvěma výše zmíněným analýzám a strategiím, které společnost v tuto chvíli řeší, není možné jakkoli odhadovat příští dividendu. Společnost pouze zopakovala, že nemá oficiální dividendovou politiku a vše se ukáže až po výsledcích zmíněných analýz spolu s výsledky za celý rok.

Nejistota kolem dalších kroků majoritního vlastníka PPF tak trvá dál, některé detaily by se však měly ukázat již brzy.

Newsletter